Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Samorządowcy podziękowali i pogratulowali firmie Górski z okazji 40-lecia istnienia

Maciej Krajewski
Maciej Krajewski
Przy okazji czwartkowego porozumienia między samorządem województwa pomorskiego a gminami Kartuzy i Żukowo, obecni na spotkaniu wzięli udział w szczególnym jubileuszu. PB Górski - firma, która ma na swoim koncie liczne inwestycje na całym Pomorzu oraz regularnie wspiera sportowców gminy Kartuzy - obchodzi w tym roku swoje 40-lecie. Wobec tego nie obyło się bez podziękowań i gratulacji.

Przedsiębiorstwo Budowlane Górski w tym roku obchodzi 40-lecie istnienia. Z tego względu, a także korzystając z okazji, gdy w Kartuzach wizytował marszałek województwa Mieczysław Struk, prezesowi firmy Bogdanowi Górskiemu oraz jego synowi i następcy - Marcinowi, podziękowali i pogratulowali samorządowcy.

Mieczysław Struk podkreślił, jak wielu osobom firma codziennie zapewnia pracę i za jak wiele inwestycji jest odpowiedzialna, zwłaszcza na terenie Gdańska. Samorządowcy jednak zwracali szczególną uwagę na to, jak przedsiębiorstwo udziela się społecznie, m. in. wspierając sportowców w gminie Kartuzy.

- Ta społeczna odpowiedzialność biznesu polega też na tym, że dostrzegamy potrzeby lokalnej społeczności - w zakresie opieki społecznej, kultury, sportu. Myślę to jest taka cenna wartość dla każdego burmistrza (…) i także dla województwa pomorskiego - mówił Mieczysław Struk.

Pragnąc wyróżnić tak długo działającego na rynku dewelopera, marszałek województwa pomorskiego wręczył przedsiębiorcom pamiątkowy medal „De nihilo nihil fit”, czyli „Nic nie bierze się z niczego”.

- Rzeczywiście firma Górski nie powstała z niczego. Tutaj, na Kaszubach, manna z nieba nie spadała. Tylko ciężką, ustawiczną pracą od podstaw można było osiągnąć tak wiele - dodał marszałek Struk.

Niełatwy czas dla biznesu

Firmie Górski pogratulowali też przedstawiciele innych lokalnych przedsiębiorców oraz burmistrzowie Kartuz i Żukowa. Sam Bogdan Górski bardzo dziękował za te wszystkie ciepłe słowa.

- To jest satysfakcjonujące dla nas, że po prostu naszą pracę codzienną, mozolną, ktoś wyróżnia - mówił.

Założyciel PB Górski podkreślił też, jak wymagające jest prowadzenie firmy zwłaszcza w obecnym czasie.

- Działalność teraz, w tym okresie, jest bardzo trudna. Rządy w latach 90., jak wchodziły różne podatki, VAT, obiecywały przedsiębiorcom „pomóżcie nam teraz, my wam pomożemy w przyszłości”. Okazuje się, że ta pomoc chyba za moich czasów raczej nie przyjdzie, bo z roku na rok mamy coraz większe obostrzenia - pół-żartem komentował Bogdan Górski. - To jest smutne, że Rząd o nas nie pamięta, a my musimy pamiętać o wszystkich - o naszych ludziach, naszych zobowiązaniach. Przedsiębiorcom nikt za darmo złotówki nie da. Musimy bardzo ciężko na nią pracować.

Niemniej podkreślił on, że jest w tym wszystkim satysfakcja - gdy mieszkańcy stworzonych przez firmę domów cieszą się i dziękują za dobrze wykonaną robotę, lub gdy tak jak teraz doceniają ją władze gmin i województwa.

- Powiem szczerze, że nie pamiętam już wszystkich inwestycji, które w życiu rozpocząłem i wykonałem (…). Ale naszej firmy by nie było, gdyby nie nasi pracownicy. Tu im się należy szczególne wyróżnienie, bo ciężko pracują, ich wysiłek jest niesamowity i dlatego takie przedsiębiorstwo istnieje, może funkcjonować. Bardzo dziękuję naszym pracownikom i całym ich rodzinom - dokończył Bogdan Górski.

Na rynku już długie lata

Powstałe 40 lat temu Przedsiębiorstwo Budowlane Górski na swoim koncie ma już dziesiątki zrealizowanych inwestycji. I to nie tylko w powiecie kartuskim: osiedle Browar Gdański, Kamienica Tobiasza, czy apartamenty Angielska Grobla na Starym Mieście w Gdańsku, a także Galeria Metropolia oraz Hotel Quadrille Conference & Spa w Gdyni Orłowie - to wszystko dzieła kartuskiego dewelopera.

Firma realizowała też kilka budów i modernizacji kościołów oraz sanktuariów w regionie. Zatrudnia ponad 700 osób, a w przypadku największych przedsięwzięć liczba ta dochodzi nawet do 800.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto