MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Firma z powiatu kartuskiego ukarana przez WIOŚ za „gubienie odpadów w ewidencji”

Maciej Krajewski
Maciej Krajewski
fot. ilustr. / Przemysław Świderski
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku wymierzył firmie budowlanej z powiatu kartuskiego karę w wysokości 200 tys. zł za niezgodne ze stanem rzeczywistym prowadzenie ewidencji odpadów. Przedsiębiorca może się jeszcze odwołać od tej decyzji.

„Zgubili” część wytworzonych odpadów

Po wizytach inspektorów WIOŚ w Gdańsku zdecydował ukarać firmę z powiatu kartuskiego, zajmującą się przede wszystkim odbiorem i gospodarowaniem materiałami, pochodzącymi z placów budowy Po przeprowadzonych kontrolach inspektorat dostrzegł niezgodności między prowadzoną tutaj właśnie ewidencją owych odpadów, a stanem faktycznym.

- Przedmiotem działalności tego podmiotu jest gospodarowanie odpadami w postaci ziemi pochodzącej z budów, tym samym podmiot ten jest zobowiązany do prowadzenia ewidencji odpadów w systemie BDO - Bazie danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami. W ewidencji odpadowej powinno być udokumentowane przyjmowanie, wytwarzanie, a także przekazanie tych odpadów do dalszego zagospodarowania - wyjaśnia Radosław Rzepecki, zastępca Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. - Inspektorzy WIOŚ w Gdańsku, podczas czynności kontrolnych, stwierdzili, że w prowadzonej przez podmiot ewidencji dla części odpadów nie wskazano zgodnie z obowiązującymi przepisami drogi ich właściwego zagospodarowania. Prowadzenie ewidencji niezgodnie ze stanem rzeczywistym przyczyniło się do „zgubienia” części wytworzonych odpadów.

Decyzją WIOŚ firmie wymierzono karę 200 tys. zł za niezgodne ze stanem rzeczywistym prowadzenie ewidencji odpadów.

- Podmiotowi służy możliwość złożenia odwołania od decyzji do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska w Warszawie. - dodaje Radosław Rzepecki.

ZOBACZ TEŻ:
Ukarana stacja demontażu pojazdów z Kartuz. Rozszerzył składowisko odpadów bez zezwolenia

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto