Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dobra wiadomość dla mieszkańców Kartuz. SPEC-PEC obniża ceny ogrzewania

Lucyna Puzdrowska
Lucyna Puzdrowska
Nowe stawki obowiązywać będą od 15 lutego.
Nowe stawki obowiązywać będą od 15 lutego. SPEC-PEC Facebook
Jak poinformował Urząd Miejski w Kartuzach, wniosek SPEC-PEC-u o obniżenie stawek cen ciepła został rozpatrzony pozytywnie i już od 15 lutego zaczną obowiązywać nowe taryfy, niższe o 20-24 procent. Spółka czekała na decyzję Urzędu Regulacji Energetyki w tej sprawie, od lipca ubiegłego roku.

Spółka SPEC-PEC w lipcu ubiegłego roku przekazała do gdańskiego oddziału Urzędu Regulacji Energetyki wniosek o zatwierdzenie nowej taryfy z kompletem niezbędnych dokumentów do jego oceny.

Ceny spadną o 20-24 procent!

Urząd Regulacji Energetyki Oddział w Gdańsku, po ponad pół roku od złożenia wniosku SPEC-PEC-u o obniżenie stawek opłat za ciepło, w końcu rozpatrzył go pozytywnie. Oznacza to, że spółka może wprowadzić zmiany w umowach z odbiorcami i zastosować obniżki. W zależności od odbiorcy ceny spadną o 20 - 24 proc.

Niższe stawki będą obowiązywać od 15 lutego

Zgodnie z umowami, zawartymi z odbiorcami ciepła, wprowadzenie nowych stawek powinno nastąpić na początku nowego miesiąca, jednak jak informuje kartuski magistrat, burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński, mając na uwadze chęć odciążenia budżetów odbiorców ciepła, podjął decyzję o wprowadzeniu obniżki w maksymalnie najszybszym terminie.

Prezes spółki SPEC-PEC Mariusz Dziura zaproponował możliwe rozwiązanie. Obniżka zostanie naliczona w terminie przyśpieszonym, zgodnie z wymogami, nie wcześniej niż po 14 dniach od uzyskania zgody od Urzędu Regulacji Energetyki na zmianę taryfy.

Zatem nowe, niższe stawki będą obowiązywać od 15 lutego bieżącego roku. Już podjęto rozmowy z największym odbiorcą - Spółdzielnią Mieszkaniową Kaszuby, o wyrażenie zgody na zmianę cen w połowie miesiąca. Marek Licau, prezes spółdzielni, wyraził zgodę na proponowane rozliczenie i wkrótce zostanie podpisany aneks do umowy.

Zakład Energetyki Cieplnej SPEC-PEC zajmuje się koncesjonowanym wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją ciepła

Głównym obszarem działalności spółki jest miasto Kartuzy: os. Wybickiego, os. Derdowskiego, os. Sikorskiego, os. XX-lecia II RP, ul. Nowe Osiedle, zabudowa wielo- i jednorodzinna oraz handlowo-usługowa w obszarze przyległym do tych osiedli oraz ul. Parkowa. Poza obszarem miasta, spółka dostarcza ciepło w Dzierżążnie - osiedle mieszkaniowe przy ul. Szpitalnej.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto