Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

XIV Majówka Pomorskich Przedsiębiorców w Szymbarku przy pięknej pogodzie ZDJĘCIA

Lucyna Puzdrowska
13 maja w CEPR w Szymbarku odbyła się doroczna Majówka Pomorskich Przedsiębiorców. Tytuł Ambasadora Kaszub przyznano w trzech kategoriach. Wręczono też nagrodę specjalną.
13 maja w CEPR w Szymbarku odbyła się doroczna Majówka Pomorskich Przedsiębiorców. Tytuł Ambasadora Kaszub przyznano w trzech kategoriach. Wręczono też nagrodę specjalną. Lucyna Puzdrowska
Już po raz 14 w słoneczną sobotę 13 maja w Centrum Edukacji i Promocji Regionu spotkali się przedsiębiorcy z Pomorza. Majówka Pomorskich przedsiębiorców na stałe wpisała się w kalendarz imprez organizowanych przez Kaszubski Związek Pracodawców, Gdański Klub Biznesu i CEPR. Patronatem honorowym imprezę obejmują trzej pomorscy marszałkowie: Mieczysław Struk oraz jego dwaj poprzednicy Jan Kozłowski i Jan Zarębski. Majówka Pomorskich Przedsiębiorców od początku kojarzy się m.in. z maczugami. To trofeum, które otrzymują co roku laureaci tytułu Ambasador Kaszub w trzech kategoriach: przedsiębiorstwo (biznesmen), samorządowiec, osobowość roku. Od kilku lat wręczana też jest nagroda specjalna „Maczuga im. Daniela Czapiewskiego”.

Majówka Pomorskich Przedsiębiorców odbyła się przy pięknej, słonecznej pogodzie. Jak powiedział na wstępie Zbigniew Jarecki, prezes Kaszubskiego Związku Pracodawców, zadzwonił wcześniej do Daniela Czapiewskiego i ten zapewnił go, że nie ma co się martwić, pogoda będzie wspaniała. Ten żart prezesa przypomniał zmarłego inicjatora Majówki Kaszubskich Przedsiębiorców. Po jego śmierci, żona Lidia kontynuuje majową tradycję i przedsiębiorcy z Pomorza nadal przyjeżdżają do CEPR, aby poznać kolejnych laureatów nagrody Ambasador Kaszub, wymienić się doświadczeniami i wspólnie bawić podczas biesiady integracyjnej.

Ambasador Kaszub

Przedsiębiorstwo Roku
Bank Spółdzielczy w Sierakowicach – nagrodę odebrał Tomasz Piask, dyrektor banku. Bank posiada ponad 100-letnią tradycję. Osiąga bardzo dobre wyniki finansowe, co lokuje placówkę w czołówce najlepszych banków spółdzielczych w Polsce. Jest też współzałożycielem Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Uśmiech Dziecka”.
Firma Terma – nagrodę odebrał Maciej Kowalski, pełnomocnik zarządu. Firma jest producentem urządzeń grzewczych, medycznych i budowlanych. Właściciel firmy, Edward Brylowski, jest Kaszubem, pochodzi z Grzebieńca. Stawiając na innowacje, firma i jej właściciel pozostają wierni wartościom i tradycjom regionu.
Firma Rockfin z Małkowa – nagrodę odebrał Marek Krzykowski, dyrektor ds. rozwoju. Projekty, produkty i serwis oferowane przez firmę, znajdują uznanie u klientów na całym świecie, promując Polskę i Kaszuby. Rozwój pracowników, dbałośc o najwyższą jakość marki oraz aktywne wspieranie wielu inicjatyw społecznych, to niezmienne priorytety firmy.

Samorządowiec Roku

Paweł Adamowicz – prezydent Gdańska. Funkcję włodarza grodu nad Motławą pełni od 1998 r. Jest zdobywcą tytułu Człowieka Roku w plebiscycie „Dziennika Bałtyckiego”. Był odznaczany odznaczeniami państwowymi przez Prezydenta RP oraz wieloma innymi nagrodami.
Alicja Żurawska – starosta kościerski. Funkcję piastuje od 2014 r. Z praca w samorządzie związana od blisko 20 lat. Jej priorytetem jest systematyczne dążenie do oddłużania powiatu kościerskiego i dzięki konsekwencji w działaniu efekty tej pracy są już bardzo widoczne, przynosząc wymierne korzyści. W pracy stawia na rozwój gospodarczy oraz współpracę z samorządami gminnymi.
Andrzej Polak – wójt gminy Nowa Karczma. Funkcję pełni od 2010 r. Jest absolwentem kilku wydziałów technicznych na Politechnice w Gdańsku. Konsekwentnie realizuje swoje i mieszkańców marzenia o nowoczesnej gminie.

Osobowość Roku
Ze względu na wagę tego tytułu, kapituła nagrody Ambasador Kaszub, postanowiła uhonorować tylko jedną osobę. Tak ma być odtąd podczas każdej Majówki Pomorskich Przedsiębiorców.
Laureatem tytułu Ambasador Kaszub w kategorii Osobowość Roku został prof. Edmund Wittbrodt - profesor nauk technicznych, polityk. Kieruje katedrą mechaniki i mechatroniki. Był ministrem edukacji narodowej w rządzie Jerzego Buzka. Pięciokrotnie wybierany na senatora RP. Od 2016 r. jest prezesem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Odznaczony wieloma odznaczeniami państwowymi.

„Maczuga im. Daniela Czapiewskiego” - nagroda specjalna przyznawana przez Lidię Czapiewską od śmierci męża, w tym roku wręczona została po raz ostatni. Jak powiedziała pani Lidia, ta decyzja podyktowana była względami osobistymi. Otrzymał ją Związek Sybiraków w Gdańsku. Nagrodę odebrali: Kordian Borejko – prezes związku oraz Zofia Kłoczko, Elżbieta Duklant i Irena Witort.
Nagrodę otrzymali m.in. za przekazywanie młodemu pokoleniu Polaków prawdy i miłości do ojczyzny oraz za ich prawdziwe, pełne uśmiechu i radości twarze, za ich serca, oddanie i stałą gotowość niesienia pomocy.

Muzycznym urozmaiceniem popołudnia
był koncert Gracjana Kalndyka.

Po drugie autostrada wodna na Wiśle
To akcja od kilku lat prowadzona systematycznie przez "Dziennik Bałtycki". Co roku, podczas Majówki Pomorskich Przedsiębiorców, Mariusz Szmidka, redaktor naczelny gazety, zdaje relację z postępów akcji. Tak było również dzisiaj. Co udało się zdziałać i jakie są perspektywy, by królowa polskich rzek stała się autostradą dla żeglugi rzecznej, poinformujemy w osobnym materiale.Majówka Pomorskich Przedsiębiorców 2016

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto