MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zwycięzcy konkursu „Na tropie czystego powietrza” odebrali nagrody. ZDJĘCIA

Maciej Krajewski
Maciej Krajewski
Zwycięzcom nagrody wręczał wójt Tadeusz Kobiela podczas ostatniej sesji Rady Gminy Sierakowice.
Zwycięzcom nagrody wręczał wójt Tadeusz Kobiela podczas ostatniej sesji Rady Gminy Sierakowice. Maciej Krajewski
Gmina Sierakowice postanowiła w nietypowy sposób zachęcić mieszkańców do wymiany przestarzałych źródeł ciepła. Zorganizowano konkurs na filmik, promujący czyste powietrze. W reżyserów wcielili się uczniowie lokalnych szkół, a w oceniających - sami mieszkańcy.

Konkurs "Na tropie czystego powietrza" w gminie Sierakowice. Poznaliśmy zwycięzców

W Sierakowicach najwyraźniej to uczniowie pokazują dorosłym, jak dbać o środowisko. Urząd Gminy zorganizował bowiem ciekawy konkurs „Na tropie czystego powietrza”, skierowany do dzieci i młodzieży klas IV-VIII z tutejszych szkół podstawowych.

Uczestnicy za zadanie mieli stworzyć krótki filmik edukacyjny na tematy poprawy jakości powietrza, ekologicznych źródeł ciepła i możliwości zdobycia dopłat na wymianę starych pieców. Choć to kwestie, z którymi niejeden dorosły czasem ma kłopoty, uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniem, tworząc proste, acz treściwe materiały wideo.

Z 10 nadesłanych prac 8 zakwalifikowano do końcowego głosowania. Najlepszy z filmików wybrali już sami mieszkańcy - gmina opublikowała je na swoim profilu na Facebooku, a pierwsze miejsce przypadło temu klipowi, który zdobył najwięcej polubień. Łącznie przy wszystkich filmikach internauci łapkę w górę kliknęli ponad 3900 razy.

Proste przesłanie wygrało

Najlepsza okazała się ostatecznie praca klasy 5b z SP nr 1 w Sierakowicach. Ich krótki film „Życie butelek” (który zdobył aż 917 „lajków” w momencie zakończenia głosowania) zaprezentowano wszystkim na ostatniej sesji Rady Gminy Sierakowice. Wtedy też najlepsi uczestnicy konkursu odebrali nagrody z rąk samego wójta Tadeusza Kobieli.

Choć konkurs był dla młodych rozrywką, władze gminy są zadowolone przede wszystkim z odzewu na Facebooku i zaangażowania ludzi w ten nietypowy pomysł.

- Zaktywizowali się rodzice, mieszkańcy, głosując na filmiki, a, co za tym idzie, zapoznawali się z tematyką związaną z czystym powietrzem - zauważa Mariusz Laska, kierownik referatu ochrony środowiska UG w Sierakowicach. - Myślę, że taka kampania na pewno rozniosła po naszej gminie wieści odnośnie czystego powietrza i zachęciła niektórych do wymiany starych kopciuchów na nowe źródła ciepła.

Nagrody dla uczestników konkursu sfinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, w ramach bonusu dla najbardziej aktywnych gmin w Programie Czyste Powietrze w roku 2021/2022.

Wyniki:

  1. Klasa 5b, SP Nr 1 w Sierakowicach
  2. Klasa 6, SP w Załakowie
  3. Klasa 7, SP w Załakowie
  4. Klasa 4c, SP nr 2 w Sierakowicach
  5. Klasa 7a, SP nr 1 w Sierakowicach
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tomasz Adamek na gorąco komentuje swój pierwszy występ we freakach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto