Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jest dodatkowy termin zgłaszania pomysłów do programu rewitalizacji Kartuz

Maciej Krajewski
Maciej Krajewski
Nowy nabór rusza 3 stycznia.
Nowy nabór rusza 3 stycznia. UM Kartuzy
Gmina Kartuzy od 3 stycznia uruchamia dodatkowy termin składania propozycji do lokalnego programu rewitalizacji. Swoje pomysły mogą nadsyłać zarówno mieszkańcy, jak i wspólnoty, organizacje pozarządowe czy firmy, działające na wskazanym obszarze.

Cały czas trwają prace nad Gminnym Programem Rewitalizacji Kartuz, który będzie realizowany do 2030 r. Do 11 grudnia Urząd Miejski zbierał zaproponowane przez mieszkańców projekty, jakie miałyby być przeprowadzone na terenie, przeznaczonym do rewitalizacji. Kto jednak nie zdążył w tym terminie przesłać swoich pomysłów, będzie miał dodatkową okazję po Nowy Roku.

Od 3 stycznia rusza kolejny nabór projektów do programu rewitalizacji. Stosowne pisma będą przyjmowane do 17 stycznia. Szczegóły oraz druki można znaleźć na stronie Urzędu Miejskiego w Kartuzach - LINK.

Kto i jakie projekty może zgłosić do programu rewitalizacji Kartuz?

Przypomnijmy, że projekty mogą nadsyłać m.in. mieszkańcy obszaru rewitalizacji, właściciele nieruchomości, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, organizacje pozarządowe i grupy nieformalne czy podmioty prowadzące lub zamierzające prowadzić na obszarze gminy działalność gospodarczą.

Jeśli zaś chodzi o samą treść owych sugestii: można zgłaszać przedsięwzięcia zlokalizowane na terenie rewitalizacji, przyczyniające się do rozwiązana problemów tego obszaru, zgodnie z dokumentem „Diagnoza służąca delimitacji obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie Gminy Kartuzy” oraz z ogólnymi celami programu, jak np. wspieranie rozwoju przedsiębiorczości (w tym ekonomii społecznej), rozwój dostępnej i uniwersalnej infrastruktury publicznej (w tym służącej zaspokajaniu potrzeb społecznych), budowanie ładu przestrzennego i estetyki z wykorzystaniem historycznego dziedzictwa obszaru czy wspieranie przedsięwzięć budujących postawy obywatelskie, otwartość, tolerancję, współodpowiedzialność i edukację przez całe życie.

- Przedsięwzięcia powinny być realizowane w sferze społecznej oraz co najmniej jednej ze stref takich jak: gospodarcza, środowiskowa, przestrzenna lub techniczna - dodają władze Kartuz.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto