MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Gala Zespołów Weselnych "Weselne Granie" 2024 w Ostrzycach - zespoły i kapele mogą się zgłaszać!

Lucyna Puzdrowska
Lucyna Puzdrowska
Gala Zespołów Weselnych - Weselne Granie 2024 w Ostrzycach już w lipcu. Zespoły mogą się zgłaszać za pomocą specjalnego formularza.Jest to najbardziej roztańczona impreza lata w Kartuskiem!
Gala Zespołów Weselnych - Weselne Granie 2024 w Ostrzycach już w lipcu. Zespoły mogą się zgłaszać za pomocą specjalnego formularza.Jest to najbardziej roztańczona impreza lata w Kartuskiem! Lucyna Puzdrowska/archiwum
Tego lata w lipcu odbędzie się największa taneczna impreza w powiecie kartuskim - IX Gala Zespołów Weselnych "Weselne Granie 2024". Do lata pozostało jeszcze trochę czasu, ale zespoły pragnące zaprezentować swój weselny program przed kaszubską publicznością oraz licznie przebywającymi w Ostrzycach turystami, powinny jak najszybciej wysyłać zgłoszenia, bo naprawdę warto. Większość z występujących w Ostrzycach zespołów, podpisała weselne kontrakty na długi czas.

Impreza jest współorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie oraz Radio Kaszebe, z patronatem medialnym "Dziennika Bałtyckiego". Od lat prowadzą ją Agnieszka Łukasik i Piotr Szyca z Radia Kaszebe, a to jest duet, który zawsze gwarantuje fantastyczną zabawę.

Prezentacja takich zespołów, które porywają publiczność do tańca

- Celem IX Kaszubskiej Gali Zespołów Weselnych jest prezentacja najciekawszych i najbardziej oryginalnych grup muzyczno-wokalnych, zajmujących się tego rodzaju działalnością sceniczną oraz inspirowanie zespołów do dalszych twórczych poszukiwań z zachowaniem tradycji weselnych. Przegląd ma na celu wyłonienie najciekawszych stylów muzycznych oraz zaprezentowanie szerokiej publiczności różnorodnych możliwości muzycznych i wokalnych występujących zespołów i kapel - informuje GOK Somonino.

Jednak wiadomo, że podczas tej imprezy liczą się te zespoły, które porwą do tańca najwięcej osób. Fantastycznie bawią się zawsze w Ostrzycach turyści z Niemiec, ale też ostatnimi laty z bardziej egzotycznych krajów, jak chociażby Tajlandia czy w 2019 roku Japonia!

Impreza już 12 lipca! To niewiele czasu dla zespołów, by zaplanować ten jeden jedyny wieczór w Ostrzycach

Weselne Granie 2024 odbędzie się w piątek, 12 lipca na scenie amfiteatru w Ostrzycach. Zespoły występować będą według kolejności zgłoszeń lub ustalonej przez organizatora. Każdy zespół zgłasza się do organizatora godzinę przed rozpoczęciem się imprezy.

W Weselnym Graniu mogą uczestniczyć zespoły i kapele weselne, które grają muzykę weselną i biesiadną w szerokim tego słowa znaczeniu, muzykę dawniej i współcześnie tworzoną. Uczestnikami mogą być zespoły amatorskie, działające samodzielnie lub pod patronatem instytucji społecznych, kulturalnych. Wykonawcy przyjeżdżają na własny koszt.

Zespół wykonuje podczas imprezy liczbę utworów określoną czasem - około pół godziny na koncert. Zgłoszenia do 1 lipca.

TU mogą zgłaszać się zespoły

Organizatorzy zapewniają profesjonalną scenę z nagłośnieniem i oświetleniem oraz obsługę akustyczną.

Warto też podkreślić, że od kilku lat Weselne Granie w Ostrzycach odbywa się na zasadzie przeglądu zespołów weselnych i nie ma już głosowania na poszczególne zespoły na antenie Radia Kaszebe. Forma przeglądu, bardziej przypadła do gustu wykonawcom, niż rywalizacja, która nie do końca zawsze się sprawdzała.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona znów zostali rodzicami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto