MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Czarodzieje z Kaszub poszukują nowych członków zespołu

Maciej Krajewski
Maciej Krajewski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Dziecięco-młodzieżowy zespół rockowy Czarodzieje z Kaszub, reaktywowany w 2023 r., stale poszukuje młodych talentów. - To jest doskonały moment, żeby dołączyć i rozwijać się - podkreśla Marek Teterycz, lider i producent zespołu.

Czarodzieje z Kaszub - jedyny na Pomorzu dziecięcy zespół rockowy, wykonujący autorski repertuar w stylistyce, którą sami określają mianem Family Rock - poszukuje nowych członków. W ekipie śpiewają młodzi wokaliści w wieku 8-14 lat, którzy nie pogardzą też dużą dawką rozrywki - zarówno podczas prób, jak i samych występów.

Wciąż jest kilka wolnych miejsc, by uzupełnić skład, a i sami prowadzący zespół są przekonani, że na Kaszubach nie brakuje kandydatów na Czarodziejów.

- Wiem, że jest wiele jeszcze dzieci śpiewających, zdolnych, które mogłyby do nas dołączyć - komentuje Marek Teterycz, lider i producent zespołu.

Okazja, by poznać show-biznes

Czarodzieje w swe szeregi zachęcają nie tylko możliwością rozwijania talentu wokalnego, ale również (a może i nawet: przede wszystkim) okazją, by rozeznać się w branży. W porównaniu bowiem do typowych szkół wokalnych, gdzie koncerty wieńczą semestr/rok szkolny, lub organizowane są w związku ze szczególnym wydarzeniem, zespół ten stawia głównie na występy przed publicznością. I to nie skromną, bo dzieciaki gościły nawet na antenie największych stacji radiowych i telewizyjnych: TVP (Czarodzieje wystąpili, chociażby w Familiadzie i to kilkukrotnie), Polsat, programu 3 Polskiego Radia, a także wielu mediów lokalnych, a nawet zagranicznych w postaci np. Radio Chicago.

- Na różnych zajęciach jest tak, że chodzi się przez cały rok i od czasu do czasu jest jakiś występ, najczęściej na zakończenie. Ale w takiej skali i tak dużych miejscach odbioru (...) to rzadko się spotyka grupę dziecięcą, która by tak prężnie działała - mówi Marek Teterycz, zauważając, jak wiele wnosi właśnie udział w tego typu koncertach. - To daje niesamowite obycie, bo znam wiele zdolnych osób, które chodzą na zajęcia indywidualne śpiewu, mają piękny głos, ale gdy mają wystąpić publicznie to dostają takiej tremy, że występ jest prawie niemożliwy.

- To, czym wygrywamy, to jest energia przede wszystkim na scenie. To jest taka energia rock and rolla. Te dzieci, jak wpadają, to jest totalne szaleństwo. I oni tą energią zarażają widzów, zarażają siebie wzajemnie (...). To wszystko stanowi taką falę energii, która po prostu płynie ze sceny - dodaje producent zespołu.

Tę energię zauważają i sami członkowie ekipy.

- Bardzo fajnie jest. Najtrudniejsze jest chyba uspokojenie wszystkich. Bo są zawsze tacy pełni energii, nie mogą przestać robić różnych rzeczy - przyznaje Alicja, która z Czarodziejami występuje od roku.

Niełatwy powrót

Czarodzieje z Kaszub w 2024 r. obchodzą swe 12. „urodziny”. Zespół właściwie zapoczątkowała córka Marka Teterycza. 7-letnia wtedy dziewczynka bardzo chciała grać na perkusji z prawdziwym zespołem rockowym.

- Chciała grać i mieć zespół. Ale że była 7-latką, która trochę stukała w te bębenki, ale nie grała na perkusji, więc nie było mowy, żeby wystąpić w zespole. Ale mogliśmy założyć zespół wokalny - opowiada producent Czarodziejów. - Wspólnie przeprowadziliśmy wtedy casting, wiele osób się zgłosiło - z 30, 40. Z tego castingu wyłoniliśmy wtedy 15. I to była w zasadzie główna przyczyna.

Od tego czasu przez zespół przewinęło się wielu różnych, młodych artystów. W ciągu 12 lat dzieciaki zagrały już ponad 100 koncertów na terenie całego kraju (największy z ok. 10-tysięczną publicznością), Czarodzieje wydali też 3 płyty i kilka teledysków.

Warto przy tym zaznaczyć, że obecni Czarodzieje z Kaszub są reaktywacją zespołu po ok. 2-letniej przerwie pandemicznej. Dopiero w kwietniu 2023 r. udało się zebrać nowy skład i nie było to łatwe. Co prawda, z racji specyfiki, członkowie na przestrzeni lat wielokrotnie się zmieniali, zawsze jednak odchodziły pojedyncze osoby. Pandemia spowodowała, że wszyscy nagle rozeszli się w swoje strony, już nie za bardzo mieli jak wrócić.

W efekcie Czarodzieje z Kaszub to teraz świeża ekipa (choć mają już za sobą wspomniany rok występów, w tym kilka koncertów). Stąd zresztą dodatkowa zachęta, by wstąpić w ich szeregi.

- Jest to Nowa Zmiana, tak jak tytuł naszej ostatniej piosenki. I to jest doskonały moment, żeby dołączyć i rozwijać się - podkreśla Marek Teterycz.

Więcej informacji o samym zespole (w tym kontakt dla chętnych do niego wstąpić), a także teledyski można znaleźć na stronie internetowej Czarodziejów z Kaszub - LINK

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto