Dobry start rundy wiosennej - Cartusia 1923 wygrała z Powiślem Dzierzgoń 2:0

Maciej Krajewski
nadesłane/Cartusia 1923
W niedzielę Cartusia 1923 Kartuzy rozegrała swój pierwszy mecz rundy wiosennej tegorocznych rozgrywek IV-ligi. Na wyjeździe podopieczni Błażeja Adamusa podjęli wyżej notowane w tabeli Powiśle Dzierzgoń, pokonując gospodarzy 2:0.

Niedzielne spotkanie dość agresywnie rozpoczęła drużyna Powiśla Dzierzgoń, jednak to do Cartusii należał pierwszy gol. Zapunktował tutaj nowy zawodnik niebiesko-biało-czarnych Rafał Malanowski. W 18. minucie zdawało się też, że dojdzie do remisu, jednak sędzia bramki jednego z napastników Powiśla. W efekcie pierwsza polowa zakończyła się skromnym prowadzeniem Cartusii 1:0.

Wynik ten utrzymał się właściwie do ostatnich minut spotkania. Po kilku okazjach i kolejnej nieuznanej bramce gospodarzy gola na potwierdzenie wygranej strzelił w 89. minucie, z rzutu karnego, kapitan zespołu Marcin Adamkiewicz. Pomimo doliczonych aż 8 minut gry Powiśle Dzierzgoń nie zdołało przebić się przez obronę zawodników z Kartuz i mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla niebiesko-biało-czarnych.

Wygrana Cartusii plasuje zespół na 9 miejscu w tabeli IV-ligi. Podopieczni Błażeja Adamusa wyprzedzili także gospodarzy niedzielnego spotkania. Najbliższy mecz Cartusia 1923 zagra już w sobotę 14 marca na własnym boisku, gdzie podejmie Gwiazdę Karsin.