Cartusia 1923 bez punktów po meczu z KP Starogard Gdański

Piątkowy pojedynek w Kartuzach nie zakończył się szczęśliwie dla podopiecznych Przemysława Cecherza. III-ligowa Cartusia 1923 przegrała 1:2 z KP Starogard Gdański. Honorowego gola dla gospodarzy w doliczonym czasie gry strzelił Przemysław Żukowski.

W piątek 16 września Cartusia 1923 Kartuzy podjęła na własnym boisku drużynę KP Starogard Gdański. Przed meczem oba zespoły miały na koncie tyle samo punktów, stąd zapowiadała się zacięta walka.

Mecz rozpoczęli lepiej gospodarze. Już w 8. minucie Michał Marczak odebrał piłkę w bocznej strefie boiska i po ładnym rajdzie oddał strzał na bramkę, który skuteczną interwencją na róg sparował golkiper gości. Piłkarze ze Starogardu odpowiedzieli groźnymi strzałami w 16. i 17. minucie, ale również one nie przyniosły zmiany wyniku. Kolejna okazja dla Michała Marczaka nadarzyła się w 21. minucie, jednak piłka uderzyła w poprzeczkę i wypadła za bramkę.

Po wyrównanym starcie wszystko odmienił błąd kapitana Cartusii Damiana Garbacika w 23. minucie. Zawodnik gospodarzy stracił piłkę przy próbie wyprowadzenia jej z własnej połowy. Goście wykorzystali tę okazję i szybką akcją zdobyli pierwszą bramkę spotkania. Niedługo później mieli okazję do podwyższenia wyniku na 2:0, ale piłka przeleciała tu obok słupka. Do zmiany stron nie ujrzeliśmy więcej goli.

Druga odsłona również rozpoczęła się przewagą Cartusii, ale też i podobnie - bezowocną. W 53. minucie, po ładnym dryblingu przed polem karnym gości, groźny strzał na bramkę z okolic 20. metra oddał Borys Sobstyl-Jałoszyński. Kolejny strzałem kartuzianie próbowali odrobić straty też w 65. minucie, ale znów górą okazał się bramkarz gości Hieronim Zoch. Niestety nic nie chciało wpaść do siatki.

Co innego po stronie piłkarzy Starogardu - w 80. minucie goście wykonywali kolejny rzut rożny, po którym piłka spadła na głowę Miłosza Manuszewskiego. Ten oddał skuteczny strzał głową i futbolówka wylądowała prosto w siatce. Kartuzianie do końca spotkania walczyli o zmianę niekorzystnego rezultatu, jednak czasu starczyło im tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki. Była to 92. minuta meczu, w której zagranie z pola karnego gości Michała Marczaka wykończył Przemysław Żukowski. Z bliskiej odległości pokonał bramkarza, a chwilę później sędzia główny zakończył spotkanie.

Składy

Cartusia: Prokopenko- Waleński (46’ Dampc), Garbacik, Szałecki, Kopania (84’ Żukowski)- Trela (56’ Tomczak), Dobek, Poręba M., Zelenevych, Poręba J. (46’ Sobstyl-Jałoszyński)- Marczak;
Rez.: Dąbrowny- Tomczak, Kucher, Żukowski, Dampc, Sobstyl-Jałoszyński, Iwanowski;

KP Starogard: Zoch- Remisz, Jasiński, Mączyński (90+1’ Wiśniewski), Brzeziański (67’ Fortunato Mariano), Manuszewski, Łysiak (kpt), Banaczek, Ciechanowski (90+1’ Górski), Moskiewicz (80’ Stępień), Ochwat (67’ Kleinschmidt);
Rez.: Nowaczek- Wiśniewski, Kowalczyk, Fortunato Mariano, Górski, Kleinschmidt, Stępień;