Cartusia 1923 przegrała 1:3 z Pogonią Nowe Skalmierzyce

Maciej Krajewski
Trzecią porażką z rzędu zakończył się sobotni mecz Cartusii 1923. Podopieczni trenerów Przemysława Peka i Michała Chamery zaczęli przegrywać już w 9. minucie spotkania i niestety nie nadążyli za coraz większą przewagą oponentów.

Niestety nie udał się daleki wyjazd III ligowych piłkarzy Cartusii do Nowych Skalmierzyc. W sobotnim spotkaniu Kartuzjanie ulegli bowiem miejscowej Pogoni 3:1 (2:1). Warto tu wspomnieć, że przed meczem wyżej w tabeli znajdowali się kartuzianie i to oni byli faworytami. W praktyce jednak wyglądało to już zupełnie inaczej: gospodarze, okraszeni ubiegłotygodniowym zwycięstwem nad Unią Janikowo, byli bardziej zdecydowani, lepiej operowali piłką i już w 9. minucie za sprawą Kacpra Majerza objęli prowadzenie. Na 2:0 podwyższył w 34. minucie Jakub Goliński. Krótko przed przerwą kartuzianie zdołali strzelić swojego jedynego gola - za sprawą Mateusza Treli.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. Na dodatek gospodarze w 69. minucie spotkania przypieczętowali zwycięstwo i ustalili wynik meczu na 3:1. Autorem trzeciej bramki dla Pogoni był Krystian Szczepaniak.

Tym samym podopieczni Przemysława Peka i Michała Chamery zanotowali trzecia porażkę sezonu. Po 5 meczach niebiesko-biało-czarni zajmują 12. miejsce w tabeli III ligi grupy 2, wyprzedzając chociażby KP Starogard Gdański (tuż za nimi) czy nieszczególnie radzący sobie ostatnio Bałtyk Gdynia (na 16. miejscu).

Okazję do przerwania serii porażek Cartusia będzie miała w najbliższą sobotę (3.09). Niebiesko-biało-czarni podejmą u siebie Unię Swarzędz, która obecnie ma tylko jeden punkt przewagi nad kartuzianami. Start meczu o godz. 16.

Składy drużyn:

Cartusia: Dąbrowny- Kucher (46’ Zelenevych), Iwanowski (kpt), Garbacik, Novykov (46’ Szałecki)- Poręba J. (46’ Żukowski), Dobek, Poręba M., Trela (63’ Parulski), Sobstyl-Jałoszyński (67’ Matejek)- Marczak;
Rez.: Prokopenko- Tomczak, Szałecki, Żukowski, Zelenevych, Parulski, Matejek;

Pogoń: Wasiluk- Grabowski, Lis (kpt), Szewczyk (80’ Pinkowski), Majerz, Kaczmarek (52’ Rossokhatyi), Szczepaniak, Wachowiak (63’ Pawlik), Józefiak, Goliński (52’ Zadka), Dymarski (80’ Zachara);
Rez.: Borwik- Pinkowski, Wilgocki, Rossokhatyi, Zadka, Zachara, Pawlik;