Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Biblioteka Publiczna Gminy Sierakowice podsumowuje rok 2023 i nagradza najlepszą czytelniczkę

Lucyna Puzdrowska
Lucyna Puzdrowska
Biblioteka Publiczna Gminy Sierakowice podsumowała rok 2023.
Biblioteka Publiczna Gminy Sierakowice podsumowała rok 2023. BPG Sierakowice
W roku 2023 w Bibliotece Publicznej Gminy Sierakowice zarejestrowało się blisko 1500 nowych czytelników. To sporo. Są też tacy, którzy od lat są stałymi bywalcami sierakowickiej biblioteki. Najwierniejszą jest pani Janina z Sierakowic, która w roku 2023 przeczytała aż... 650 książek!

Podsumowanie roku 2023 w Bibliotece Publicznej Gminy Sierakowice

W roku 2023 biblioteka zakupiła 2,3 tys. nowości wydawniczych, między innymi dzięki dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dotacja w wysokości 24 tys. zł pozwoliła na zakup 920 woluminów.

W ubiegłym roku zarejestrowało się też blisko 1500 nowych czytelników, a stali i nowi bywalcy odwiedzili bibliotekę ponad 13 tysięcy razy, wypożyczając prawie 25 tysięcy książek. Ogółem wypożyczono o 13 proc. książek więcej niż w roku 2022.

- Naszym głównym celem jest popularyzowanie książki i czytelnictwa głównie wśród dzieci i to im chcemy podziękować najbardziej. Wasz udział wśród naszych czytelników wzrósł aż o 25 procent - mówi Magdalena Kobiela, dyrektor sierakowickiej biblioteki. - Nasza placówka zorganizowała też wiele lekcji bibliotecznych i zajęć nawiązujących do świąt związanych z książką.

Podczas tych wydarzeń biblioteka gościła ponad 600 przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Placówka brała też udział w Narodowym Czytaniu oraz Akcji Żonkil współorganizowanej z Muzeum Polin w Warszawie.

- Szczególnie ucieszyło nas zaangażowanie młodzieży z Powiatowego Zespołu Szkół oraz Branżowej Szkoły I stopnia w Sierakowicach w akcję społeczną "Podaruj wiersz", której inicjatorem jest Fundacja im. Z. Herberta - kontynuuje dyrektor placówki.

Również dowożą do domu

- Od ubiegłego roku cyklicznie spotykamy się z seniorami przy kawie i rozmawiamy o przeczytanych książkach. Dla osób, które nie mogą samodzielnie nas odwiedzić, dowozimy książki do domu - dodaje Magdalena Kobiela.

Pani Janina Najlepszą Czytelniczką 2023

W tym roku sierakowicka biblioteka postanowiła wyróżnić Najlepszego Czytelnika 2023. Została nim pani Janina z Sierakowic, która w ubiegłym roku przeczytała aż 650 książek.

- To nie lada wyczyn, ale też duma mieć taką czytelniczkę w swoim gronie - dodają panie bibliotekarki.

W pełni się zgadzamy. Brawo dla pani Janiny!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Danuta Stenka jest za stara do roli?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto