MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pola Nadziei 2024 w Kartuzach - festyn rodzinny, atrakcje sportowe i parada motocykli

Lucyna Puzdrowska
Lucyna Puzdrowska
Akcję Pola Nadziei w Kartuzach ubogacił festyn rodzinny z mnóstwem dodatkowych atrakcji.
Akcję Pola Nadziei w Kartuzach ubogacił festyn rodzinny z mnóstwem dodatkowych atrakcji. Lucyna Puzdrowska
W słoneczną, choć wietrzną niedzielę 14 kwietnia wolontariusze zbierali datki na rzecz kartuskiego hospicjum Dom Nadziei. Wszystko to w ramach akcji Pola Nadziei 2024. Po południu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 odbył się festyn dla całych rodzin z mnóstwem atrakcji sportowych oraz poświęceniem i paradą motocykli.

W niedzielę, 14 kwietnia na terenie dekanatów: kartuskiego, stężyckiego i sierakowickiego (obejmujących cały powiat kartuski poza Żukowem, a także m.in. gminę Linia w pow. wejherowskim, Łebunię w pow. lęborskim oraz kościerskie Skorzewo) napotkać można było wolontariuszy, zbierających pieniądze na działalność i utrzymanie Hospicjum Stacjonarnego Dom Nadziei w Kartuzach.

W samej stolicy Kaszub - Festyn Rodzinny

Podobnie jak rok temu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach, zorganizowano festyn z mnóstwem atrakcji dla całych rodzin. Były przysmaki od kół gospodyń wiejskich, ogromny niedźwiedź, z którym fotografowały się dzieci, występy artystyczne oraz dmuchańce.

Specjalnie dla dzieci przygotowano wiele zabaw, które poprowadził Jacek Miąskowski wraz ze swoją firmą DYNAMIC EVENT. Ogromnym powodzeniem i to nie tylko wśród dzieci, cieszyły się też przesłodkie alpaki.

Bieg "Kilometry dla Hospicjum"

Przed godz. 14 wystartował doroczny bieg na 4 km "Kilometry dla Hospicjum". Startowali w nim dorośli, młodzież, dzieci oraz całe rodziny. Jako pierwszy trasę pokonał Krzysztof Cyrzan, notabene jego organizator. Wśród pań najszybsza była Alicja Szymichowska.

Raj Rowerowy dla Hospicjum

Jeszcze przed biegaczami wyruszyli w 10-kilometrową trasę rowerzyści. Im również przyświecał cel charytatywny. Nad bezpieczeństwem cyklistów uczestniczących w rajdzie czuwała m.in. Natalia Lewandowska z grupy Rowerowe Kaszuby. W pierwszych kilometrach towarzyszył im Mieczysław Grzegorz Gołuński, burmistrz Kartuz, oczywiście też na rowerze.

Roślinka dla hospicjum

To była tegoroczna nowość. Wszyscy chętni mogli przynieść na festyn roślinkę. Zebrane kwiaty doniczkowe uatrakcyjnią wnętrza nowo wybudowanego hospicjum i umilać będą czas przebywającym w nim ciężko chorym pacjentom.

Wspaniali mężczyźni na swych fantastycznych maszynach

Motocykliści i ich maszyny co roku sami w sobie stanowią atrakcję festynu z okazji akcji wiosennej Pola Nadziei w Kartuzach. To właśnie podczas tego festynu - poświęcenie motocykli, a następnie parada przez Kartuzy, stanowi inaugurację sezonu motocyklowego.

Poświęcenia przeróżnych maszyn, na których w tym roku zjechali do stolicy Kaszub motocykliści, dokonał ks. Tomasz Mizyk, wikariusz w parafii pw. św. Wojciecha w Kartuzach. Ks. Tomasz czuwał też nad całym, bezpiecznym przebiegiem festynu. Wspomagał go drugi wikariusz, ks. Robert Broca, który też jako pilot poprowadził grupę biegową... na rowerze.

Za rok kolejne kwestowanie i festyn z okazji akcji Pola Nadziei. Jeszcze w tym roku, jesienią, koncert Dwa Światy, organizowany przez parafię św. Wojciecha oraz kartuski Caritas.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Rusza 61. Festiwal w Opolu. Znamy szczegóły

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto