Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Starosta kartuski spotkał się z rodzinami zastępczymi i prowadzącymi rodzinne domy dziecka. Wciąż jest ich za mało!

Lucyna Puzdrowska
Lucyna Puzdrowska
Bogdan Łapa, starosta kartuski, spotkał się z rodzinami zastępczymi i prowadzącymi rodzinne domy dziecka na terenie powiatu kartuskiego.
Bogdan Łapa, starosta kartuski, spotkał się z rodzinami zastępczymi i prowadzącymi rodzinne domy dziecka na terenie powiatu kartuskiego. Starostwo Powiatowe w Kartuzach
Bogdan Łapa, starosta kartuski oraz Iwona Formela, członek Zarządu Powiatu Kartuskiego, wzięli udział w spotkaniu z rodzinami zastępczymi i prowadzącymi rodzinne domy dziecka na terenie powiatu.

Spotkanie było okazją do omówienia problemów, z jakimi zmagają się rodziny zastępcze, ale też do złożenia podziękowań za zaangażowanie w proces wychowawczy podopiecznych - za cierpliwość, miłość i trud pracy, jaki wkładają w opiekę nad powierzonymi im dziećmi.

Mogą liczyć na pomoc i wsparcie

Podczas takich spotkań rodziny mogą się także dowiedzieć na jaką pomoc mogą liczyć od Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. To między innymi pomoc psychologa, radcy prawnego czy ta związana z życiem codziennym. Każda z rodzin jest także pod opieką koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej, do którego może się zwrócić z każdym problemem.

- Niestety, wciąż brakuje rodzin chętnych do podjęcia się trudu bycia rodziną zastępczą, dlatego Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach z wielkim zaangażowaniem promuje ideę rodzicielstwa zastępczego - mówił podczas spotkania starosta Bogdan Łapa.

Bycie rodzicem zastępczym to niełatwe zadanie, a jednak są małżeństwa, które taki trud podejmują, tworząc dzieciom spokojny dom i możliwości dalszego rozwoju.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto