MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Żukowie przygotowują się do powołania Gminnej Rady Seniorów

Lucyna Puzdrowska
Lucyna Puzdrowska
W Żukowie odbywają się konsultacje odnośnie powołania Gminnej Rady Seniorów.
W Żukowie odbywają się konsultacje odnośnie powołania Gminnej Rady Seniorów. UG Żukowo
W Centrum Kultury Spichlerz w Żukowie odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące powołania Gminnej Rady Seniorów. Spotkanie było kontynuacją projektu "Nasza Rada Senioralna" z 2023 roku, a jego głównym celem było skonsultowanie z mieszkańcami statutu, zasad wyborów oraz funkcjonowania przyszłej rady.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z projektem statutu Gminnej Rady Seniorów w Żukowie, a także podyskutować nad zaproponowanymi zasadami wyborów i funkcjonowania rady.

Jak podaje Urząd Gminy w Żukowie, zebrane podczas spotkania opinie i sugestie zostaną uwzględnione w dalszych pracach nad powołaniem Gminnej Rady Seniorów w Żukowie. Organizatorem spotkania była Fundacja Święty Antoni.

- Powołanie Gminnej Rady Seniorów w Żukowie to ważny krok w kierunku aktywizacji społecznej seniorów i wzmocnienia ich pozycji w lokalnej społeczności. Dlatego już dziś zapraszamy na kolejne spotkania konsultacyjne organizowane na terenie gminy Żukowo. Terminy podane zostaną w możliwie najbliższym czasie - informują organizatorzy.

W spotkaniu wzięli udział seniorzy z gminy Żukowo, a także przedstawiciele władz samorządowych - burmistrz Wojciech Kankowski i Witold Szmidtke, przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie wraz z radnymi. Gośćmi były panie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, które podzieliły się cennymi doświadczeniami i omówiły zasady funkcjonowania Gminnych Rad Senioralnych na terenie województwa.

- Tymczasem zachęcamy do wzięcia udziału w siódmej edycji konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego "Pomorskie dla Seniorów" - zaprasza organizator.

Szczegóły konkursu "Pomorskie dla Seniorów" TU

Celem konkursu jest wyróżnienie seniora, pracodawcy, a także osób podejmujących szczególnie wartościowe i skuteczne inicjatywy na rzecz seniorów oraz upowszechnianie i promowanie działalności seniorów i polityki senioralnej w województwie pomorskim.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto