Ekipa Patryka Zaborowskiego triumfowała w Pucharze Świata w kickboxingu

Polska drużyna kick-light seniorów nie miała sobie równych
Polska drużyna kick-light seniorów nie miała sobie równych nadesłane/Rebelia Kartuzy
Spektakularnym sukcesem polskich kickbokserów zakończył się Puchar Świata na Węgrzech. Kadra narodowa pod wodzą Patryka Zaborowskiego, szkoleniowca Rebelii Kartuzy, zakończyła rywalizację na pierwszym miejscu.

W dniach 15-18 czerwca w Budapeszcie rozgrywany był Puchar Świata w kickboxingu. Zmagania ściągnęły reprezentacje 41 krajów z całego globu. O świetnym występie może mówić polska kadra narodowa, prowadzona przez Seweryna Szczepankowskiego, Piotra Nasulewicza oraz kartuskiego szkoleniowca Patryka Zaborowskiego.

Zawodnicy 10-osobowej ekipy kick-light toczyli zacięte boje, co zaowocowało sześcioma medalami, w tym czterema złotymi. W rywalizacji o Puchar Świata zadebiutował też zawodnik Rebelii Kartuzy Armin Wilczewski (84 kg). W pierwszej rundzie gładko rozgromił utytułowanego reprezentanta Ukrainy, ale w drugiej rundzie rozgrywek uległ wielokrotnemu mistrzowi świata i późniejszemu zdobywcy pucharu Emanuelowi Szmolkowi z Węgier.

- Po wielu latach sukcesów Armin Wilczewski wraca do domu bez medalu. Taki jest właśnie sport, który uczy pokory i mobilizuje do jeszcze większej pracy. Zbieramy informacje zwrotne i ruszamy w przygotowania do jesiennych mistrzostw świata w Portugalii - komentuje występ swojego podopiecznego Patryk Zaborowski.

Historyczny sukces biało-czerwonych

Choć Wilczewski wrócił bez medalu, reprezentanci biało-czerwonych mają powody do radości. 4 zdobyte puchary pozwoliły pewnie zwyciężyć im w klasyfikacji drużynowej kick-light seniorów. Wyprzedzili w ten sposób gospodarzy na 2. miejscu oraz reprezentantów Hiszpanii na 3.

Również pozostałe drużyny Polskiego Związku Kickboxingu dotarły na podium, co dotąd nie udało się rodzimym kickbokserom - full contact także zdobył pierwsze miejsce, a low-kick i K-1 zajęły trzecie. W efekcie Polska uplasowała się na najniższym stopniu podium. Nad biało-czerwonymi byli tylko Ukraińcy (2.) i Węgrzy (1.).

- Dziękujemy kibicom za ogrom wiadomości i wszystkim którzy przyczynili się do historycznego występu biało-czerwonych - dodaje Patryk Zaborowski.