Dominika Konkel ze złotym medalem na Heros Lady Open - dobry występ zawodniczek Cartusii

Rywalizacja była silnie obstawiona.
Rywalizacja była silnie obstawiona. Facebook/Cartusia Kartuzy
Dominika Konkel ze złotem, Natalia Labuda z brązem, a drużynowo kartuska ekipa w pierwszej dziesiątce - tak prezentuje się bilans Cartusii Kartuzy po weekendowym Heros Lady Open. Kartuzianie zdecydowanie mają powody do zadowolenia.

Rozgrywki zapaśnicze na razie nieco cichną, ze względu na okres zimowy - okres świąt. Kilka występów jeszcze jednak zostało sportowcom. Jednym z nich były rozgrywane w miniony weekend międzynarodowe zawody Heros Lady Open.

W dniach 2-4 grudnia na matach w Boguszowie-Gorcach (woj. dolnośląskie) spotkały się reprezentantki 17 krajów z całego świata, m.in. Austrii, Chorwacji, Szwecji, Węgier czy USA. Nie zabrakło też akcentu kaszubskiego - do rywalizacji stanęły cztery zawodniczki GKS Cartusia Kartuzy.

Najlepiej z całej czwórki zaprezentowała się Dominika Konkel, zdobywając zloty medal w kat. 46 kg. Zwycięstwo tym cenniejsze, gdyż bo osiągnięte w silnej, międzynarodowej konkurencji. Na podium dotarła jeszcze Natalia Labuda - zajęła trzecie miejsce w kat. 33 kg.

Pozostałe reprezentantki stolicy Kaszub - Aurelia Godzińska i Paulina Rejter - zajęły w swoich kategoriach 7. miejsca. Drużynowo Cartusia zamknęła pierwszą dziesiątkę turnieju, zajmując miejsce 9-10 przy 48 startujących ekipach.