Cartusia 1923 Kartuzy przegrała 1:2 z Flotą Świnoujście

od 16 lat
III-ligowa drużyna Cartusii Kartuzy przegrała na własnym boisku z Flotą Świnoujście. Już od pierwszych minut goście dominowali, przypieczętowując swą wygrana na początku drugiej połowy spotkania. Porażka kartuzian spowodowała, że stracili oni pozycję najlepszej ekipy z Pomorza.

W niedzielę 5 listopada odbyły się ostatnie dwa mecze 15. kolejki rozgrywek III-ligowych. W kartuzach lokalna Cartusia 1923 podjęła drużynę Floty Świnoujście. Gospodarze byli faworytami spotkania, przy czym dla gości było ono dużo ważniejsze - Flota starała się bowiem o wyjście ze strefy spadkowej.

Sytuacja ta poskutkowała wyraźną walecznością piłkarzy z Zachodniopomorskiego. Od pierwszym minut mecz rozgrywał się w większości na połowie Cartusii. Już w 5. minucie, po wybiciu z rzutu rożnego, goście zagrozili niebiesko-biało-czarnym, na co gospodarze szybko odpowiedzieli. Koniec końców jednak, po kilku podobnych atakach i odpowiedziach, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

Dwie bramki w dwie minuty

Po przerwie niewiele się zmieniło - wciąż na boisku dominowali piłkarze Floty, dyktując warunki kartuzianom. Ponownie blisko gola goście byli w 52. minucie, ale tutaj zadziałała obrona Cartusii. W 57. minucie jednak zawodnicy ze Świnoujścia przełamali defensywę gospodarzy. Na finał niepozornej akcji piłkę prosto w siatkę posłał Szymon Cybulski, który chwilę wcześniej wbiegł na boisko. W prawie identyczny sposób goście zdobyli drugiego gola ledwie minutę później. Tutaj punktował Grzegorz Tarasewicz.

Kartuzianie starali się za wszelką cenę odpowiedzieć, ale zawodnicy Floty nie odpuszczali. Dopiero w 83. minucie gola dla gospodarzy zdobył Piotr Gryszkiewicz. Po tej bramce piłkarze Cartusii nabrali nieco wiatru w żagle, częściej zagrażając przeciwnikowi, ale wraz z upływającym czasem ich gra zamieniała się w desperacką walkę o wyrównanie. Pomimo dość opóźnionego gwizdka sędziego, podopiecznym trenera Sebastiana Letniowskiego nie udało się już poprawić wyniku.

Trzy punkty zapewniły Flocie Świnoujście wydostanie się ze strefy spadkowej. Cartusia 1923 natomiast spadła na 8. miejsce w tabeli III ligi grupy 2. Niebiesko-biało-czarni wciąż mają silną pozycję, jednak stracili tytuł lidera wśród pomorskich drużyn, jaki utrzymywali właściwie od początku sezonu. Po sobotnim zwycięstwie bowiem drużynę z Kartuz o jeden punkt wyprzedziła Gedania Gdańsk.

Najbliższy mecz ligowy Cartusia zagra na wyjeździe w sobotę 11 listopada. Niebiesko-biało-czarni zmierzą się z Unią Swarzędz, która obecnie ma wynik prawie identyczny, co ekipa z Kartuz. 18 listopada z kolei kartuzianie podejmą u siebie drużynę Sokoła Kleczew.