Kategoria przedszkolna i klas „O” :
I. Andrzej Galiński z Przedszkola Samorządowego w Przodkowie,
II. Oliwia Depka Prądzyńska z Zespołu Szkół w Borowym Młynie,
III. Agata Lessnau ze Szkoły Podstawowej w Swarzewie, Adrianna Stal z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bukowinie i Marta Melibruda ze Szkoły Podstawowej w Miechucinie
Wyróżnienia:
Aleksandra Schulz z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Gościcinie,
Amelia Łobodzińska ze Szkoły Podstawowej nr 6 z Gdyni,
Paweł Daszkowski z Przedszkola „Tęczowa Trójeczka” w Kościerzynie,
Zofia Sikora ze Szkoły Podstawowej w Przywidzu,
Maciej Dembek ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Gdańsku,
Zuzanna Bruska z Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Brusach,
Kacper Szynszecki ze Szkoły Podstawowej w Miechucinie
Sandra Hinca ze Szkoły Podstawowej w Miechucinie
Kategoria klas I – III szkół podstawowych:
I. Marta Witos ze Szkoły Podstawowej w Miechucinie,
II. Aleksandra Bojanowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bukowinie
III. Anna Burcon ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kościerzynie i Natalia Kiedrowska ze Szkoły Podstawowej w Czyczkowach
Wyróżnienia:
Anna Cyperska ze Szkoły Podstawowej w Sierakowicach
Dagmara Seta z Zespołu Szkół w Bożympolu Wielkim
Kategoria uczniów klas IV – VI szkół podstawowych :
I. Julia Pioch ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Lęborku,
II. Judyta Romahn ze Szkoły Podstawowej w Tuszkowach oraz Adam Dradrach ze Szkoły Podstawowej w Miechucinie,
III. Krzysztof Czaja ze Szkoły Podstawowej w Borzestowie.
Wyróżnienia:
Kamil Depka Prądzyński z Zespołu Szkół w Borowym Młynie
Joanna Rusiecka ze Szkoły Podstawowej w Baninie
Kategoria uczniów szkół gimnazjalnych:
I. Wiktoria Kozikowska z Zespołu Szkół w Lipuszu,
II. Marcelina Brylowska z Gimnazjum w Chmielnie oraz Wojciech Zielke z Zespołu Szkół w Starzynie,
III. Sylwia Labuda z Zespołu Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Przodkowie oraz Angelika Grubba z Gimnazjum w Szemudzie
Kategoria uczniów szkół ponadgimnazjalnych:
I. Weronika Pryczkowska z X Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni,
II. Adam Dorau z I Liceum Ogólnokształcącego w Kościerzynie,
III. Samuel Prieba z Kaszubskiego Liceum Ogólnokształcecego w Brusach
Wyróżnienia:
Marta Okrój z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach
Krzysztof Radtke z I Liceum Ogólnokształcącego w Pucku.
W kategorii recytatorów dorosłych Nagrodę Specjalną i nagrodę ufundowaną przez Wójta Gminy Chmielno, Zbigniewa Roszkowskiego dla najstarszego uczestnika konkursu otrzymała Maria Lis z Rokit.
Nagrodę ufundowaną przez Przewodniczącego Rady Gminy Chmielno, Mariana Kwidzińskiego dla najmłodszego uczestnika Konkursu otrzymała Zuzanna Bruska z z Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Brusach.
Nagrodę ufundowaną przez Prezesa ZK-P Oddział w Chmielnie, Gabrielę Jóskowską za najlepszą recytację utworów „rodny mòwe” otrzymuje Wojciech Zielke z Zespołu Szkół w Starzynie.
Nagrodę ufundowaną przez Wiceprezesa ZK-P Oddział w Chmielnie, Andrzeja Mirosławskiego za najlepszą recytację utworów religijnych otrzymuje Marta Witos ze Szkoły Podstawowej w Miechucinie.
Nagrodę ufundowaną przez Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Chmielnie za najlepszą recytację utworów Jana Drzeżdżona otrzymała Judyta Romahn ze Szkoły Podstawowej w Tuszkowach.
Pobyt dwudniowy dla 4 osób ufundowany przez Marię i Andrzeja Kostuch w Ośrodku „Wichrowe Wzgórze” w Chmielnie otrzymała Aleksandra Miloch ze Szkoły Podstawowej w Kosobudach.
Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?