Zwycięska inauguracja Cartusii. Dwa gole w ostatnich minutach

bc
Ryszard Dawidowski w meczu z Gryfem Wejherowo
Piłkarze Cartusii 1923 Kartuzy zdobyli trzy punkty na inaugurację rundy wiosennej III ligi. Podopieczni Jerzego Jastrzebowskiego pokonali na wyjeździe Gryf Słupsk 2:1 (0:1) i awansowali na piąte miejsce w tabeli.

Gryf wyszedł na prowadzenie około 40 minuty, ale już w pierwszej połowie jeden z gospodarzy obejrzał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko.

Po zmianie stron słupszczanom długo udawało się utrzymać korzystny wynik, ale z każdą minutą coraz bardzie opadali z sił. Cartusia z kolei stwarzała wiele sytuacji bramkowych, ale brakowało skuteczności.

Wreszcie w 85 min. do wyrównania doprowadził Ryszard Dawidowski. Dwie minuty później, po zagraniu tego samego zawodnika, jeden z gryfitów wpakował piłkę do własnej siatki i kartuzianie cieszyli się ze zwycięstwa.

Cartusia: Tułowiecki - Chyła, Karasiński, Ksiuk, Wiech (72 Rubin) - Kowalkowski, Domjan (46 Sidor), Puczyński (67 Borkowski), Dawidowski - Rusinek (61 Kordyl), Formela.