MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wójt Sierakowic odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Maciej Krajewski
Maciej Krajewski
Wójt Kobiela otrzymał odznaczenie za zasługi na rzecz społeczności lokalnej.
Wójt Kobiela otrzymał odznaczenie za zasługi na rzecz społeczności lokalnej. Elwira Cyman / UG Sierakowice
Tadeusz Kobiela, wójt gminy Sierakowice, który stanowisko to obejmuje nieprzerwanie od 1990 r., został odznaczony przez prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie wręczyła wojewoda pomorska Beata Rutkiewicz. Była to dla niej wzruszająca uroczystość, bo sama pochodzi z tej gminy.

Ostatnia sesja Rady Gminy Sierakowice miała niecodzienne zwieńczenie. Pod koniec obrad wójt Tadeusz Kobiela został bowiem odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Wyróżnienie to przyznano szefowi sierakowickiego samorządu za wybitne zasługi na rzecz społeczności lokalnej.

Odznaczenie, nadane przez prezydenta Andrzeja Dudę, wręczyła wojewoda pomorska Beata Rutkiewicz. Choć w ostatnim czasie nie raz już miała do czynienia z podobnymi uroczystościami, wizyta w Sierakowicach dostarczyła jej wiele powodów do wzruszeń. Sama pochodzi z tej gminy, w radzie obecnej kadencji zaś dodatkowo zasiada jej matka. Przede wszystkim jednak zauważyła, że współcześnie gmina Sierakowice przez lata była wręcz tożsama z wójtem Kobielą, który nieprzerwanie prowadził tutejszy samorząd od 1990 r.

- To nie jest w mojej prawie 3-miesięcznej roli wojewody pomorskiej pierwsze odznaczenie, natomiast jest pierwszym, któremu towarzyszy tak wiele wzruszeń. Raz, że jestem w swojej gminie, w której się wychowałam, dorastałam, chodziłam do szkoły. Dwa, że nie bez przyczyny to wzruszenie dotyczy również mojej mamy, która nie była wcale taka zadowolona, że zostałam wojewodą - śmiała się Beata Rutkiewicz. - A trzy, że pan wójt to jest historia tej gminy. Osiem razy wybór w pierwszej turze, osiem kadencji, 1990 r. pierwszy raz. Ja miałam 13 lat, więc moje życie w Sierakowicach wiąże się również z wójtem Tadeuszem Kobielą.

Nadchodzi nowa epoka w gminie Sierakowice

W swym krótkim wystąpieniu wojewoda Rutkiewicz podkreśliła, że urząd wojewódzki chce być otwarty na samorządy i zamierza je wspierać. Życzyła też powodzenia wszystkim kandydującym w nadchodzących wyborach, które dla sierakowiczan będą się wyraźnie różniły od dotychczasowych. Z racji rosnącej liczby mieszkańców zmianie uległa liczba radnych - z 15 do 21 - oraz liczba i granice okręgów, które na dodatek nie są już jednomandatowe. W wyborach na wójta nie startuje z kolei Tadeusz Kobiela, stąd słynną Krainę Miłości czeka prawdziwie nowa epoka.

ZOBACZ TEŻ:
To oni walczą o fotele wójtów i burmistrzów w Kartuskiem. Wiele powracających nazwisk

Radni podziękowali również za wizytę wojewodzie jako osobie pochodzącej właśnie z gminy Sierakowice.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto