MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Po raz ostatni Rada Gminy Przodkowo spotkała się w tym składzie

Maciej Krajewski
Maciej Krajewski
Na koniec radni zrobili sobie też pamiątkowe zdjęcie.
Na koniec radni zrobili sobie też pamiątkowe zdjęcie. UG Przodkowo
Za nami ostatnia sesja Rady Gminy Przodkowo w mijającej kadencji. Z tej okazji nie zabrakło licznych podziękowań dla osób, żegnających się z przodkowskim samorządem, były i gratulacje skierowane do nowych oraz pozostających radnych.

Po raz ostatni na 51. sesji spotkali się radni Rady Gminy Przodkowo kadencji 2018-2024. Obrady w sali konferencyjnej Muzeum Pożarnictwa w Przodkowie poprzedziło przemówienie Mieczysława Woźniaka, przewodniczącego Rady Powiatu Kartuskiego. Podziękował on wszystkim za bardzo dobrą i konstruktywną współpracę gminnego samorządu z władzami powiatowymi.

Podsumowania i pożegnania

Dalsza część sesji odbyła się w normalnym trybie. Pod koniec jednak przewodniczący przodkowskiej rady Dariusz Toporek zdecydował się podsumować całą mijającą kadencję. Jak obliczył w tym wyjątkowo długim okresie radni w Przodkowie łącznie podjęli 553 uchwały, głównie w sprawach gospodarczych.

- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za te 5,5 roku wspólnej pracy na rzecz naszej gminy - mówił Dariusz Toporek, który sam przy tym powróci do rady w nowej kadencji. - Życzę wszystkim wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym jak i prywatnym.

Swoje podziękowania zarówno do wyborców, jak i pozostałych członków rady skierowali też radni Maria Stasik, Jerzy Kuchta i Stanisław Miąskowski. którzy nie zostali wybrani na następną kadencję. Słów uznania nie szczędził także wójt Andrzej Wyrzykowski, wręczając wszystkim radnym pamiątki, a na ręce radnej Marii Stasik przekazując bukiet kwiatów.

Na zakończenie samorząd zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie.

Wielu powróci w nowej kadencji

Warto zaznaczyć, że wielu z obecnych radnych w Przodkowie pozostanie tu na kolejne lata. W kadencji 2024-2029 nie ujrzymy jedynie: Mirosława Krolla, Jerzego Kuchty, Marii Stasik, Alojzego Byczkowskiego i Stanisława Miąskowskiego. Miejsca po nich przejmą Jerzy Soliwoda, Daniel Krampa, Paweł Hirsz oraz Marcin Tomczyk.

Więcej na ten temat w artykule poniżej:

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

Boże Ciało - na czym polega to święto echodnia.eu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto