Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Świąteczne koncerty charytatywne w szkołach - "Dobro powraca" w Szkole Podstawowej w Kiełpinie

Lucyna Puzdrowska
Lucyna Puzdrowska
W Szkole Podstawowej w Kiełpinie odbył się doroczny koncert charytatywny "Dobro powraca".
W Szkole Podstawowej w Kiełpinie odbył się doroczny koncert charytatywny "Dobro powraca". SP Kiełpino
Tradycyjnie w okresie przedświątecznym szkoły na terenie powiatu kartuskiego organizują koncerty charytatywne, z których dochód przeznaczają na szczytny cel. Taki koncert - "Dobro powraca", organizowany jest od wielu lat przez Szkołę Podstawową w Kiełpinie. Jego celem jest przedświąteczna pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży z kiełpińskiej szkoły oraz doposażenie placówki.

W tym roku zebrani w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Kiełpinie mogli podziwiać śpiew i tańce najmłodszych. Natomiast kolędowanie starszych uczniów przypominało o łączących ludzi spotkaniach wigilijnych. Ponadto atmosferę zbliżających się świąt podkreślił występ szkolnego zespołu regionalnego Wesołe Ludki.

Milusińscy zachwycili kaszubskimi kolędami i tańcem. Zaakcentowali nasze przywiązanie do tradycji Kaszub. Ogromne zainteresowanie wśród zebranych gości wzbudził popis szkolnego zespołu instrumentalnego School Life i chóru Monodia oraz przepiękny taniec Iskier.

Zimowa aura, śpiewy kolęd oraz wyśmienite wypieki przygotowane przez rodziców i nauczycieli sprawiły, że szkołę odwiedziło wielu gości. Wśród nich byli najbliżsi: rodzice, babcie, dziadkowie, ale również swoją obecnością zaszczycili Mieczysław Grzegorz Gołuński, burmistrz Kartuz wraz z wiceburmistrz Sylwią Biankowską, radni Jarosław Plichta i Mirosław Paczoska, który jest też sołtysem Kiełpina. Gościny nie odmówił też ks. proboszcz Tomasz Juchniewicz.

Tradycyjnie ogromnym powodzeniem cieszyła się loteryjka fantowa, w której można było wygrać liczne nagrody rzeczowe, w tym jak co roku, rower. Zebrani hojnie wsparli także licytacje, niejednokrotnie konkurując o małe arcydzieła sztuki świątecznej.

To dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich osób związanych ze szkołą, placówka będzie mogła pomóc tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Wachowicz szaleje z piłą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Świąteczne koncerty charytatywne w szkołach - "Dobro powraca" w Szkole Podstawowej w Kiełpinie - Dziennik Bałtycki

Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto