Radunia Stężyca i Chojniczanka Chojnice z awansem w Fortunie Pucharu Polski. W piątek pomorskie drużyny poznają kolejnych rywali

Paweł Stankiewicz
Radunia Stężyca awansowała do pierwszej rundy Fortuny Pucharu Polski. Drużyna ze Stężycy, w rundzie wstępnej, wygrała na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn 2:1. Awans zanotowali także piłkarze Chojniczanki po zwycięstwie nad rezerwami Śląska Wrocław 2:0. W piątek losowanie par pierwszej rundy Fortuny Pucharu Polski.

Stomil Olsztyn - Radunia Stężyca

Radunia miała trudnego rywala w walce o awans do pierwszej rundy Fortuny Pucharu Polski. Stomil Olsztyn w poprzednim sezonie walczył o awans na zaplecze ekstraklasy, ale w tym sezonie drużyna wydaje się być znacznie słabsza. Mimo wszystko piłkarze ze Stężycy musieli liczyć się z trudną i twardą walką o awans.

Mecz w Olsztynie zaczął się jednak bardzo dobrze dla zespołu gości, bo już w 8 minucie gola strzelił Bartosz Bartkowiak. Radunia miała przewagę jednej bramki i mogła grać spokojniej. Nie utrzymała jednak przewagi do końca pierwszej połowy, bo tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Filip Szabaciuk.

Mecz rozstrzygnął się w drugiej połowie. Wprowadzony siedem minut wcześniej Michał Biskup strzelił gola na wagę awansu Raduni do pierwszej rundy Fortuny Pucharu Polski i drużyna może czekać już na kolejnego rywala.

Stomil Olsztyn - Radunia Stężyca 1:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Bartosz Bartkowiak (8), 1:1 Filip Szabaciuk (44), 1:2 Michał Biskup (73)

Stomil: Jakubowski - Wójcik (65 Karlikowski), Szabaciuk (46l Bezpalec), Sadowski, Kośmicki, Tuleja - Florek, Laskowski (65 Stromecki), Szramowski, Kondracki (46 Krawczun) - Bała (46 Żwir)

Radunia: Odyjewski - Nowicki, Dejewski, Dampc, Straus - Potrac (64 Kasprzak), Łuczak (66 Mularczyk), Baszłaj (46 Czajkowski), Bartkowiak, Płotka (46 Zwoźny) - Kuzimski (66 Biskup)

Żółte kartki: Szramowski, Stromecki, Sadowski, Żwir (wszyscy Stomil) oraz Straus, Bartkowiak, Kasprzak (wszyscy Radunia

Sędziował: Karol Wójcik (Siedlce)

Chojniczanka Chojnice - Śląsk II Wrocław

Chojniczanka poszła w ślady Raduni i także zameldowała się w pierwszej rundzie Fortuny Pucharu Polski. Podopieczni trenera Krzysztofa Bredego długo nie mogli sobie poradzić z defensywą rezerw Śląska Wrocław. Wreszcie w 70 minucie wynik spotkania otworzył Tomasz Mikołajczak, który wykorzystał rzut karny. Goście z Wrocławia dążyli w końcówce do strzelenia wyrównującego gola, ale drugą bramkę dla Chojniczanki strzelił Antoni Prałat i przypieczętował awans zespołu w rozgrywkach Fortuny Pucharu Polski.

Chojniczanka Chojnice - Śląsk II Wrocław 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Tomasz Mikołajczak (70-karny), 2:0 Antoni Prałat (90)

Chojniczanka: Primel - Szymusik, Golak, Edmundsson, Szczytniewski - Kolesar (80 Raburski), Nowacki (80 Borysiuk), Paprzycki, Banach (66 Kozina), Szczepanek (66 Mikołajczak) - Giel (89 Prałat)

Śląsk II: Górski - Lizakowski, Stawny, Pawelec, Wypart - Szarabura (76 Maruszak), Gryglak (66 Zawadzki), Hyjek (37 Wojtczak), Jezierski, Matuszewski - Lutostański

Żółte kartki: Golak, Szczepanek, Kolesar, Raburski, Borysiuk (wszyscy Chojniczanka) oraz Matuszewski, Lizakowski, Wypart (wszyscy Śląsk II)

Czerwona kartka: Kuba Lizakowski (Śląsk II, 90 min., za drugą żółtą)

Sędziował: Aleksander Borowiak (Poznań)