Rafał Rusiecki
od 16 lat
Radunia Stężyca zaliczyła w środę, 27 września bardzo słabe spotkanie w Gubinie, gdzie w meczu I rundy Fortuny Pucharu Polski poległa aż 1:4 z III-ligową Cariną. Chojniczanka Chojnice nie sprawiła natomiast niespodzianki z wyżej notowaną Resovią, z którą przegrała u siebie 2:3. Obie pomorskie drużyny będą więc musiały skupić się na występach w II lidze.

Krótka przygoda Chojniczanki Chojnice i Raduni Stężyca w Pucharze Polski

Tylko na dwóch występach w Fortunie Pucharze Polski edycji 2023/2024 swoją przygodę zakończyli piłkarze Chojniczanki Chojnice i Raduni Stężyca. II-ligowcy z Pomorza wystąpili w rundzie wstępnej, ale odpadli po meczach kolejnego etapu. Większego wstydu najedli się zawodnicy z Raduni, którzy nie poradzili sobie na wyjeździe z III-ligowcem z Gubina. Swoje szanse miała także "Chojna", która grała z wyżej notowaną Resovią, ale splot wydarzeń przy Mickiewicza mógł zakończyć się dla gospodarzy lepiej.

- Porażki nigdy nie są przyjemne i dobre, dlatego jesteśmy źli i smutni. Zostawiliśmy dużo dobrej pracy, ale nie ustrzegliśmy się błędów. W piłce nożnej te błędy, które są z konsekwencjami, są kluczowe. Nasze błędy w pierwszej połowie zespół Resovii wykorzystał i prowadził 2:0. Kapitalnie zareagowaliśmy po przerwie i graliśmy tak, jakbyśmy chcieli zawsze grać. Mieliśmy bramkę na 1:2 i rzut karny, którego nie trafiliśmy. Zdobyliśmy piękną bramkę w końcówce i wydawało się, że będzie dogrywka, ale dobrą kontrą popisali się goście - tłumaczył Krzysztof Brede, trener Chojniczanki.

"Chojna" punktów będzie więc szukać już tylko w II lidze, w której ostatnio wyraźnie się poprawiła, punktując w trzech wcześniejszych występach. W sobotę, 30 września o godz. 15 rozpocznie wyjazdowe spotkanie z Hutnikiem Kraków. A zespół prowadzony przez trenera Bartłomieja Boblę nie przegrał jeszcze przed własną publicznością.

Trudniejsze zadanie będzie miała Radunia, która w niedzielę, 1 października o godz. 15 spróbuje zatrzymać rozpędzone rezerwy Zagłębia Lubin. Drugi zespół "Miedziowych" jest wśród wiceliderów tabeli II ligi. Oba kluby mają po 17 punktów. Zespół trenera Szymona Hartmana nie przegrał jednak jeszcze w Stężycy i z pewnością będzie chciał tę statystykę podtrzymać.