MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pomorska Spartakiada Kół Gospodyń Wiejskich w Chmielnie - przemarsz i tańce świata (cz. 1)

Lucyna Puzdrowska
Lucyna Puzdrowska
W Chmielnie po raz szósty odbyła się Pomorska Spartakiada Kół Gospodyń Wiejskich.
W Chmielnie po raz szósty odbyła się Pomorska Spartakiada Kół Gospodyń Wiejskich. Lucyna Puzdrowska
Przepiękna pogoda towarzyszyła paniom podczas VI Pomorskiej Spartakiady Kulturalno-Rekreacyjnej Kół Gospodyń Wiejskich w Chmielnie. W tym roku zaprezentowało się ok. 350 gospodyń wiejskich, reprezentujących 25 kół z całego województwa pomorskiego. Panie rywalizowały w 12 konkurencjach kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych.

W jakich konkurencjach rywalizowały panie z pomorskich kół gospodyń?

Na wstępie imprezy odbył się uroczysty przemarsz kół gospodyń wiejskich po bieżni stadionu gminnego w Chmielnie. Uśmiechnięte panie dumnym krokiem przemaszerowały pod scenę, gdzie przywitali ich organizatorzy: Michał Melibruda, wójt gminy Chmielno, Edyta Klasa, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie, Piotr Klecha, prezes Pomorskiego Zrzeszenia LZS w towarzystwie posłanek Magdaleny Kołodziejczak i Henryki Krzywonos-Strycharskiej, która od wielu lat, każdego roku kibicuje paniom z kół gospodyń wiejskich.

- Pogodę macie panie przepiękną, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by fantastycznie się dziś w Chmielnie bawić. Życzę, żeby na przekór prognozom, to słońce zostało z państwem do wieczora - mówił wójt Michał Melibruda.

I tak też było. Przy pięknej, słonecznej pogodzie panie z KGW zawojowały sceną, albowiem pierwszą konkurencją były Tańce świata. I była to chyba najbardziej widowiskowa konkurencja, kobitki nie tylko tańczyły poleczki, muzykę country czy ogniste hiszpańskie rytmy, ale też fantastycznie dobrały stroje, adekwatnie do charakteru tanecznych rytmów.

Byli też przebierańcy, co już nikogo na turniejach KGW nie dziwi, bo kto, jak nie one, bo gdzie takie poczucie humoru i dystans do siebie, jak nie na turnieju KGW!

Panie z pomorskich kół zmierzyły się też z takimi konkurencjami jak: Tablica prezentująca dobre praktyki z obszarów wiejskich, Ozdoba - bukiet z płodów ziemi, Skakanka (która sama liczy liczbę wykonanych poprawnie skoków), Rzuty ziemniakami do patelni, Dojenie sztucznej krowy na czas, Kulinarny produkt lokalny, Konkurs rzutów do celu, Slalom na rowerze, Skoki w workach, Slalom piłkarski czy na zakończenie - Rejs rowerem wodnym na czas.

W Chmielnie zaprezentowały się panie z KGW z całego Pomorza

Z rywalizacją w poszczególnych konkurencjach zmierzyły się gospodynie z: KGW Nowa Cerkiew w gminie Morzeszczyn (powiat tczewski), KGW Wierzchowo Dworzec - gmina Człuchów, KGW Babki z Werwą z Ełganowa - gmina Trąbki Wielkie, KGW w Sokolu - gmina Czarne, KGW Kleszczewo "Babki w Kleszczach" - gmina Trąbki Wielkie, KGW Niestępowo - gmina Żukowo.

Swoje miejscowości na Pomorzu reprezentowały też: KGW Borzestowo - gmina Chmielno, KGW Miechucino - gmina Chmielno, KGW Osowo - gmina Karsin, KGW Nowa Karczma, KGW Pałubin Mrówki - gmina Stara Kiszewa, KGW Mosty - gmina Nowa Wieś Lęborska, KGW Kmiecin - gmina Nowy Dwór Gdański, KGW Rekowo Górne - gmina Puck, KGW Łebcz - gmina Puck, KGW Celbowo - gmina Puck, KGW Zelewo - gmina Luzino, KGW Dąbrówka Tczewska - gmina Tczew, KGW Kopytkowo - gmina Smętowo Graniczne, KGW Złote Rybki z Łebcza przy Muzeum Sportu Wiejskiego.

Najbardziej widowiskowa była konkurencja taneczna, ale najbardziej emocjonująca ostatnia - przejażdżka po jeziorze rowerkiem wodnym. Pod opieką strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Reskowie (gmina Chmielno) trzeba było wypłynąć na jezioro, okrążyć czekającą tam boję, a następnie wrócić na brzeg.

Niestety, po południu nad jeziorem wiał dość porywisty wiatr, tworząc wysoką falę spychającą wodne pojazdy do brzegu. Panie nie miały łatwego zadania podczas tej konkurencji, ale śmiechu za to było co nie miara! Ostatecznie wszystkie gospodynie (choć z przygodami) dotarły bezpiecznie do brzegu.

Te koła stanęły na podium!

Po całym dniu pełnym emocjonujących zmagań i wspaniałej zabawy, przyszedł czas na ogłoszenie zwycięzców. Pierwsze miejsce w tym roku zdobyło KGW Miechucino z wynikiem 114 punktów. Na drugim miejscu znalazło się KGW Sokolu, które zdobyło 94 punkty, a trzecie miejsce przypadło KGW Ełganowo, które uzyskało 91 punktów.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Robert EL Gendy Q&A

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto