Noe Wolski i Paweł Janzen z brązowymi medalami Olimpiady Młodzieży

W zawodach w Koszalinie wystąpili reprezentanci 52 klubów z całej Polski
W zawodach w Koszalinie wystąpili reprezentanci 52 klubów z całej Polski GKS Cartusia Kartuzy
W miniony weekend w Zachodniopomorskiem odbyła się zapaśnicza Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Dwóch zawodników Cartusii Kartuzy wróciło z niej z medalami - dwa razy brązowymi. Klub przyznaje, że jest pewien niedosyt, ale wciąż to dla nich dobry wynik.

W dniach 26-28 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej w Koszalinie odbyła się 29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym. Na matach rywalizowali ze sobą reprezentanci klubów z całego kraju, w tym nieodłączni przedstawiciele GKS Cartusia Kartuzy.

Do strefy medalowej dotarło dwóch kartuskich zapaśników: Noe Wolski oraz Paweł Janzen. Wolski w kategorii 65 kg stoczył pięć walk, z których wygrał cztery. W efekcie na jego szyi zawisł brązowy medal. Taki sam krążek zdobył walczący w kategorii 110 kg Janzen. Tutaj zawodnik Cartusii zwyciężył trzy z czterech pojedynków.

Drużynowo kartuski klub zajął miejsce 16-17. Przy 52 startujących ekipach nie jest to wynik najgorszy, ale nawet sekcja zapaśnicza Cartusii przyznaje, że wielu liczyło może na coś więcej.

- Mały niedosyt, zabrakło złota. Ale dwa asy w rękawie trenera Bartka Pryczkowskiego i dwa razy podium to powód do zadowolenia - podsumowuje Cartusia. - Co bardzo ważne obaj nasi medaliści od kilku lat regularnie z zawodów mistrzowskich wracają z medalami. Brawa dla zawodników i gratulacje dla najwierniejszych, rodzinnych kibiców.