Cartusia 1923 Kartuzy rozgromiła na wyjeździe Unię Solec Kujawski (28.10.2023 bydgoszcz) Dariusz Błoch
Po zaskakującej porażce z Wikędem Luzino III-ligowy zespół Cartusii 1923 Kartuzy pokazał, że zasłużenie obejmuje miejsce w czołówce tabeli. Podczas sobotniego spotkania na wyjeździe kartuzianie pokonali Unię Solec Kujawski 6:1. W najbliższym czasie czeka ich jeszcze zaległy pojedynek z Elaną Toruń.

W sobotę 28 października Cartusia 1923 Kartuzy spotkała się na wyjeździe z Unią Solec Kujawski - jedną z najniżej notowanych drużyn w tabeli III ligi. W efekcie faworyt spotkania był dość oczywisty, aczkolwiek kartuzianie mieli za sobą też zaskakującą porażkę z Wikędem Luzino, najgorszą ekipą ligi, stąd wynik nie był tak łatwy do przewidzenia.

Tym razem jednak podopieczni Sebastiana Letniowskiego nie zawiedli swych kibiców. Piłkarze Cartusii na prowadzenie wyszli w 15. minucie, po celnym rzucie karnym w wykonaniu Piotra Gryszkiewicza. Jeszcze przed zmianą stron, w 43. minucie, Dawid Szałecki powiększył przewagę niebiesko-biało-czarnych na 2:0.

Gospodarze odpowiedzieli kilka minut po przerwie. Na 2:1 wynik zmienił w 52. minucie Oskar Kujawka. Nadzieje lokalnych kibiców były w tym momencie duże, ale ostatecznie bramka ta pozostała jedynym golem Unii w sobotnim spotkaniu.

Goście przebili się przez obronę gospodarzy kolejno w 60., 76., 85. i 87. minucie, boisko opuszczając z imponującym wynikiem 6:1. Za ten swoisty festiwal bramek odpowiadali jeszcze Kornel Przyborowski, Paweł Wojowski i ponownie Dawid Szałecki.

Niedługo jeszcze jeden pojedynek kartuzian

Z kolejnymi trzema punktami na koncie Cartusia 1923 Kartuzy wskoczyła obecnie na 5. miejsce w tabeli III ligi grupy 2. Nie można przy tym zapomnieć, że główni rywale niebiesko-biało-czarnych czekają na swoje spotkania, stąd pozycja może ulec zmianie w najbliższych dniach.

Jednym z tych rywali jest znajdująca się o stopień wyżej Elana Toruń, która właśnie zaczęła spotkanie z rezerwami Pogoni Szczecin. Ponadto piłkarze z Torunia mają jeszcze do odegrania zaległy pojedynek z Cartusią. Ze względu na niesprzyjającą pogodę mecz 21 października w Kartuzach trzeba było odwołać. Nowy termin wyznaczono na wtorek 31 października o godz. 14. Choć wielu kibicom utrudni to dopingowanie, kartuski klub tak czy inaczej liczy na swych zwolenników.

- Mimo wczesnej pory rozegrania tego meczu, tych wszystkich którzy będą jednak mogli pogodzić termin z obowiązkami zawodowymi i przyjść na stadion serdecznie zapraszamy. Gwarantujemy, że emocji nie zabraknie - podkreśla Cartusia.

Dominik Gołąbek z Weightlifting Kiełpino brązowym medalistą Mistrzostw Polski w Podnoszeniu Ciężarów!