Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czytelnicy interweniują - zalewana ulica Konopnickiej w Kiełpinie

Lucyna Puzdrowska
Lucyna Puzdrowska
Na razie gmina pomoże doraźnie. Od 1 marca droga będzie całkowicie modernizowana.
Na razie gmina pomoże doraźnie. Od 1 marca droga będzie całkowicie modernizowana. Nadesłane od Czytelnika
Napisała do nas pani Ewelina z Kiełpina skarżąc się, że podczas deszczy posesje mieszkańców ulicy Konopnickiej zalewa woda spływająca z drogi gminnej. Okazuje się, że wody spływające na ulicę nie pochodzą z drogi gminnej, a z tzw. górnego tarasu. Gmina zamierza wspomóc mieszkańców ul. Konopnickiej, póki co doraźnie, a w marcu całkowicie przebudowując tę ulicę.

- Od piątku podmywa nam posesję tworząc wyrwę i narażając na zapadnięcie gruntu - napisała 27 stycznia pani Ewelina.

Zwróciliśmy się z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji do Urzędu Miejskiego w Kartuzach

Okazuje się, że pracownicy urzędu doskonale znają sprawę i wiedzą z jakimi problemami borykają się mieszkańcy posesji przy ul. Konopnickiej.

- Przebudowa tej drogi ma nastąpić zaraz po zimie, najprawdopodobniej już 1 marca wykonawca wejdzie na teren budowy - mówi Wojciech Jaworowski, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Wydziału Inwestycji w UM Kartuzy, wiceburmistrz Kartuz. - Aplikując o dofinansowanie kilku najpilniejszych inwestycji drogowych, wzięliśmy pod uwagę również ulicę Konopnickiej.

Jak mówi wiceburmistrz, sprawa tej drogi od strony formalnej nie jest prosta, ponieważ gmina jest właścicielem wyłącznie jej części.

- W marcu będziemy ją remontować, łącznie z siecią kanalizacji deszczowej. W zadaniu ujęto również m.in. wykonanie nawierzchni asfaltowej ciągu jezdnego, a także zjazdów i dojść do posesji - kontynuuje Wojciech Jaworowski. - Poprzez budowę kanalizacji deszczowej, chcemy opanować wody deszczowe spływające na tę ulicę z tzw. górnego tarasu, a więc również nie z drogi gminnej.

Jak zapewnia wiceburmistrz Jaworowski, dopóki nie rozpoczną się właściwe roboty drogowe, gmina zamierza, póki co doraźnie, wspomóc mieszkańców.

- Dziś (31.01. - przyp. red.) jest tam ekipa, która zbiera część wypłukanej nawierzchni żwirowej, która została z prądem wody przesunięta niżej. To rozwiązanie doraźne, dopóki nie rozpoczną się właściwe prace.

Jak dodaje wiceburmistrz, według prognoz spodziewany jest jeszcze nawrót zimy, co uniemożliwia rozpoczęcie właściwych robót ziemnych i przyspieszenie inwestycji przebudowy tej drogi. - Mam nadzieję, że ta inwestycja sprawi, iż raz na zawsze skończą się problemy mieszkańców z tą drogą - dodaje Wojciech Jaworowski.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto