MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Powstaje projekt przebudowy drogi wojewódzkiej 228 w Ręboszewie

Lucyna Puzdrowska
Lucyna Puzdrowska
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku poinformował, że rozpoczęto prace nad projektem przebudowy drogi wojewódzkiej w Ręboszewie.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku poinformował, że rozpoczęto prace nad projektem przebudowy drogi wojewódzkiej w Ręboszewie. ZDW Gdańsk
Jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, trwają prace nad dokumentacją projektową przebudowy i rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 228 w Ręboszewie. Inwestycja zakłada m.in. budowę mostu, chodnika i ciągu pieszo-rowerowego. Koszt dokumentacji wynosi 380 tys. zł. Ma być gotowa do końca br.

O planowanej inwestycji poinformowali na konferencji prasowej w Kartuzach Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego oraz Grzegorz Stachowiak, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich.

- Wielokrotnie rozmawialiśmy z burmistrzem Kartuz o problemie Ręboszewa. Planujemy przebudowę drogi z pełną infrastrukturą, czyli chodnikami, zatokami autobusowymi, przejściami dla pieszych i nowym mostem między jeziorami - mówił Grzegorz Stachowiak. - Ten, który istnieje, jest wpisany do rejestru zabytków i musimy go zachować, natomiast zależy nam, by zbudować obok kładkę dla pieszych.

Prace obejmą odcinek o długości około 1 km. Dokumentacja o wartości 380 tys. złotych jest w trakcie opracowywania. Ma zostać ukończona w tym roku. Przewidywana wartość robót budowlanych to około 20 mln złotych.

Zakres planowanego przedsięwzięcia obejmuje:

rozbudowę konstrukcji nawierzchni drogi wojewódzkiej oraz poboczy, budowę nowego obiektu mostowego wraz z zapewnieniem ciągłości chodnika i ciągu pieszo rowerowego przynajmniej po jednej stronie, a także budowę wysp otwierającej i zamykającej, na granicy terenu zabudowanego, mających na celu uspokojenie ruchu.

Ponadto przeciwległe pasy ruchu zostaną rozdzielone wyspami segregującymi na przejściach dla pieszych. Powstaną dwie zatoki autobusowe. Po jednej stronie jezdni wybudowany zostanie chodnik, po drugiej ciąg pieszo-rowerowy. Planowana jest też budowa przejścia dla pieszych wraz z oświetleniem, kanalizacja deszczowa i oświetlenie na całym projektowanym odcinku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto