Chojniczanka Chojnice rozbiła Radunię Stężyca w derbach Pomorza. Dwa gole Tomasza Mikołajczaka

Maria Sowisło
Paweł Stankiewicz
od 16 lat
Chojniczanka czekała właśnie na taki mecz z rozgrywkach eWinner 2. Ligi. W derbach Pomorza rozbiła faworyzowaną drużynę Raduni Stężyca 5:1. Dla zespołu ze Stężycy była to dopiero pierwsza porażka w tym sezonie, ale jakże bolesna. Chojniczanka uciekła ze strefy spadkowej, a Radunia straciła prowadzenie w tabeli.

Radunia chciała wygrać w Chojnicach i podtrzymać dobrą serię od startu nowego sezonu. Na trzy punkty liczyła także Chojniczanka, która chciała się przełamać po słabym rozpoczęciu rozgrywek. To zapowiadało emocje w derbach Pomorza.

Mecz od początku układał się po myśli podopiecznych trenera Krzysztofa Bredego. Już w 3 minucie pierwszego gola strzelił Wojciech Szumilas, a kilkanaście minut później wynik podwyższył Oskar Paprzycki. Chojniczanka miała zatem dwa gole przewagi i grało jej się zdecydowanie łatwiej, bo mogła kontrolować wydarzenia na boisku.

Druga połowa meczu zaczęła się od czerwonej kartki dla Huberta Zwoźnego, co postawiło zespół ze Stężycy w trudnym położeniu. Radunia grając w osłabieniu walczyła o korzystny wynik, a kontaktowego gola strzelił Michał Biskup. Dalsza część meczu należała do gospodarzy. Dwa gole strzelił Tomasz Mikołajczak, jednego Peter Kolesar i derby Pomorza zakończyły się ostatecznie wysokim zwycięstwem Chojniczanki.

Chojniczanka Chojnice - Radunia Stężyca 5:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Wojciech Szumilas (3), 2:0 Oskar Paprzycki (19), 2:1 Michał Biskup (64), 3:1 Tomasz Mikołajczak (66), 4:1 Peter Kolesar (76) 5:1 Tomasz Mikołajczak (85)

Chojniczanka: Primel - Szymusik (78 Raburski), Golak, Edmundsson, Szczytniewski - Kozina (73 Kolesar), Nowacki, Paprzycki (57 Mikołajczak), Szumilas, Prałat (73 Korczyc) - Giel (78 Firmino)

Radunia: Tułowiecki - Zwoźny, Dejewski, Bogusławski, Straus (70 Dampc) - Łuczak (58 Spataru), Czajkowski, Baszłaj (46 Bartkowiak), Mularczyk (46 Biskup), Płotka (46 Kwiatkowski) - Kuzimski

Żółte kartki: Szymusik, Edmundsson (Chojniczanka) oraz Zwoźny, Mularczyk, Łuczak, Bogusławski, Straus (Radunia)

Czerwona kartka: Hubert Zwoźny (Radunia, za drugą żółtą, 50 min.)

Sędziował: Radosław Trochimiuk (Ciechanów)