Cartusia 1923 zremisowała 2:2 z Bałtykiem Gdynia

nadesłane/Cartusia 1923
Pierwszy sparing Cartusii 1923 w okresie przygotowawczym już za nami. Podopieczni Błażeja Adamusa w pierwszej połowie zyskali dwubramkową przewagę nad III-ligowym Bałtykiem Gdynia, goście jednak odrobili straty po przerwie i ostatecznie mecz zakończył się remisem.

W sobotę 27 czerwca w Kartuzach IV-ligowy zespół Cartusii 1923 odbył pierwszy z siedmiu sparingów, planowanych na okres przygotowawczy przed sezonem 2020/21. Niebiesko-biało-czarni podjęli na własnym boisku III-ligowców z Bałtyku Gdynia.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy, choć na bramki trzeba było trochę poczekać. W 32. minucie celny strzał oddał Cezary Gawron, a niespełna dwie minuty przewagę kartuzjan powiększył jeszcze Mateusz Toporek. Gdynianie jednak nie dali za wygraną i po przerwie odrobili straty. W 55. minucie dla Bałtyku zapunktował Marcel Stefaniak, z kolei w 80. wynik wyrównał Dominik Wołowski. III-ligowcy mieli też okazję zdobyć przewagę w 85. minucie, jednak rzutu karnego dla Bałtyku nie wykorzystał Marcel Stefaniak, który przestrzelił obok bramki.

W efekcie spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Warto przy tym wspomnieć, iż w drużynie Cartusii zabrakło kilku kluczowych piłkarzy, ale za to szansę gry dostali wszyscy juniorzy, którzy rozpoczęli treningi z I drużyną, w tym Paweł Raczyński, Ksawery Raszeja i Oliwier Hara

Kolejny sparing 4 lipca w Gdyni. Podopieczni Błażeja Adamusa podejmą w nim II zespół Bałtyku Gdynia.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani