Cartusia 1923 Kartuzy przegrała z Gryfen Słupsk 2:3

nadesłane/Cartusia 1923
Po serii zwycięstw i bardzo zaciętym meczu Cartusia 1923 Kartuzy uległa rywalom ze Słupska na własnym boisku. Jest to pierwsza porażka kartuzian w nowym sezonie, jednak zespół wciąż jest dobrej myśli i pozostaje w czołówce tabeli.

Podopieczny Błażeja Adamusa spotkali się z drużyną Gryf Słupsk na własnym boisku w sobotę 7 września. I choć gospodarze ostatecznie przegrali mecz 2:3 (1:1) walka była prawdziwie zacięta i emocjonalna - godna dwóch wiodących zespołów IV ligi.

Pierwszego gola spotkania strzelił w 8. minucie pomocnik gości Bartosz Nałęcz, jednak kartuzianie wyrównali już dwie minuty później, po celnym strzale Filipa Ustowskiego. Wynik ten utrzymał się do drugiej połowy. Kilka minut po zmianie stron kolejny punkt trafił do Gryfa Słupsk, jednak sytuację tym razem poprawił kapitan niebiesko-biało-czarnych Marcin Adamkiewicz. Ostatni gol spotkania jednak należał do piłkarzy ze Słupska, kiedy to celny strzał oddał Jakub Hołowienko.

Niemniej drużyna z Kartuz wciąż pozostaje w czołówce tabeli - mając 15 punktów, po remisie GKS-u Przodkowo ze Stolemem Gniewino, drużyna plasuje się teraz na trzecim miejscu. Podobnie zresztą sam klub nie traci optymistycznego spojrzenia, głównie ze względu na styl gry, jaki zaprezentowali podopieczni Błażeja Adamusa.

- Po pięciu zwycięstwach przyszła pierwsza porażka, ale doznana w dobrym stylu. Pomimo przegranej piłkarze Cartusii pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. Gratulacje dla Gryfa za zwycięstwo - komentuje spotkanie Cartusia 1923.

Najbliższe spotkanie kartuzianie zagrają przeciwko Pogoni Lębork.

Składy drużyn:

Cartusia 1923 Kartuzy: Babiński- Turowski, Dawidowski, Mach, Zapora- Raulin (61’ Wenta), Bodzak, Jankowski (77’ Kazubowski), Adamkiewicz, Rypel- Ustowski (84’ Sierszyński);
Rez.: Petka- Konkol, Kazubowski, Wenta, Nurek, Sierszyński;

Gryf Słupsk: Kędzia- Dąbrowski (75’ Bednarczyk), Hołowienko, Wańdzio, Nałęcz (89’ Nałęcz), Mikołajczyk, Majcher, Więckowski, Piekarski, Amoah, Szmytkiewicz;
Rez.: Gołębiewski- Bednarczyk, Mytych, Klimas, Janikiewicz; Barnik, Piechowski;

Bramki:
0:1 Nałęcz (8’), 1:1 Ustowski (10), 1:2 Babiński (50’ samob.), 2:2 Adamkiewcz (65’ k.), 2:3 Hołowienko (67’);