Zawodnik klubu szachowego Ormuzd Kartuzy w pierwszej dziesiątce na Mistrzostwach Świata Juniorów

Paweł Teclaf z KKS Ormuzd Kartuzy zajął siódme miejsce w kategorii wiekowej do lat 16 na szachowych Mistrzostwach Świata Juniorów 2018 w greckim Porto Carras. 15-letni zawodnik nie przegrał żadnej ze swoich partii, odpierając nawet faworytów turnieju.

Od 19 do 30 października w Porto Carras w Grecji odbywały się Mistrzostwa Świata Juniorów w Szachach 2018. W kategorii do lat 16 dobrze zaprezentował się 15-letni Paweł Teclaf z Kartuskiego Klubu Szachowego Ormuzd, który zajął wysokie siódme miejsce. Dodatkowo w swojej kategorii był najlepszy wśród 15-latków.

Zawodnik KKS Ormuzd rozegrał łącznie 11 partii, z czego wygrał cztery i zremisował siedem. Nie poddał się nawet w starciach z faworytem Andreyem Esipenką z Rosji (11. miejsce) oraz ze zwycięzcą turnieju Shantem Sargsyanem z Armenii.

Wynik Pawła ma tym większe znaczenie, gdyż przed zawodami startował z 16. pozycji w rankingu ogólnym. W przyszłym roku zagra w tej samej grupie wiekowej już jako jeden z faworytów.

Przygotował: Maciej Krajewski