Strzelectwo. Duży sukces Magdy Malotka-Trzebiatowskiej w finale Pucharu Polski w Starachowicach!

Lucyna Puzdrowska
KS Dziesiątka Kartuzy
Duży sukces odniosła Magdalena Malotka-Trzebiatowska podczas Finału Pucharu Polski w Starachowicach, który odbył się w dniach 18-21 sierpnia. Kartuzianka stanęła na trzecim miejscu podium, zdobywając brązowy medal!

Jak relacjonuje Jerzy Malotka-Trzebiatowski, trener KSS Dziesiątka Kartuzy, prywatnie ojciec utytułowanej zawodniczki, do finału Pucharu Polski trzeba było startować w poszczególnych rundach i osiągnąć wysokie wyniki, aby się zakwalifikować.

- Z naszego klubu kwalifikacje przeszła tylko Magda i tylko w trzech postawach z karabinu sportowego na 50 metrów - mówi Jerzy Malotka-Trzebiatowski -. W karabinie pneumatycznym mimo, że w jednej z rund zdobyła brązowy medal, to i tak się nie zakwalifikowała.

Kwalifikacje kobiet zdobyły 4 seniorki, 4 juniorki i 4 najwyższe wyniki ze startów rund Pucharu Polski, a łącznie do finału mogło się zakwalifikować 12 pań. Finał odbył się w ten sposób iż z tej dwunastki po kwalifikacjach do finału weszło 8 pań w tym 2 juniorki - Magdalena Malotka-Trzebiatowska i Maja Gawenda z klubu Piast Bieruń.

W finale Magda walczyła dzielnie i ostatnim strzałem 9,3 straciła szansę na dalszą walkę i zajęła trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal Finału Pucharu Polski. Drugie miejsce zdobyła Aneta Stankiewicz z Zawiszy Bydgoszcz (seniorka), pierwsze miejsce Julia Piotrowska z klubu Śląsk Wrocław (seniorka).

Klub składa serdeczne podziękowanie gminie Kartuzy, która udzieliła dotacji na wyjazd.

Niedługo kolejne zawody

W dniach 5-12 września we Wrocławiu odbywać się będą Mistrzostwa Europy w strzelaniach kulowych, które zostały przeniesione z Moskwy do Polski. W tych zawodach rangi europejskiej również bierze udział Magdalena Malotka-Trzebiatowska, która dzięki swoim wynikom została powołana do reprezentacji Polski. Trzymajmy za nią kciuki.