Puchar Kaszub w Kickboxingu w Kartuzach. Aż 31 medali wywalczyli zawodnicy Rebelii!

Lucyna Puzdrowska
3 i 4 sierpnia w hali Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Piłsudskiego odbył się ogólnopolski turniej kickboxingu Puchar Kaszub. Organizatorami turnieju byli organizacja DFN, Pomorski Okręgowy Związek Kickboxingu, Rebelia Kartuzy, Duet Gdańsk. Patronat nad imprezą objęli burmistrza Kartuz oraz Polski Związek Kickboxingu. 31 medali, w tym 11 złotych wywalczyli reprezentanci Rebelii Kartuzy. Tym samym Puchar Kaszub pozostał w Kartuzach.

Do stolicy Kaszub zjechało 170 zawodników z 22 klubów, aby powalczyć o tegoroczny Puchar Kaszub. Turniej odbywał się w dwóch stylach kickboxingu point-fightingu i kick-light. Ponadto dzieci rywalizowały w soft-contakcie.

Na listach startowych poza dobrze znanymi klubami województwa pomorskiego zobaczyć można było reprezentantów Białegostoku, Olsztyna, Wałcza, Włocławka, Odolanowa,Świecia, Obrowa, Stanisławowa oraz Działdowa.

Puchar Kaszub zostaje w Kartuzach za sprawą podopiecznych Patryka Zaborowskiego, którzy wywalczyli aż 31 medali, w tym 11 złotych.

Złoto w swoich kategoriach wagowych z Rebelii Kartuzy i Sierakowice zdobyli:

Karolina Szymichowska, Karina Pioch, Nikola Zaborowska, Błażej Pepliński, Mateusz Zając, Nikodem Wilczewski, Szymon Szyca, Piotr Stenka, Dawid Rojda, Norbert Utkała oraz Kamil Mateja, który został uznany najlepszym zawodnikiem w rywalizacji kick-light w grupie wiekowej senior.

O krok od najwyższego stopnia na podium, na miejscu drugim stanęli zawodnicy: Emilia Gruchała-Węsierska, Margaretta Kąkol, Julia Skerka, Nikola Ściblak, Nikodem Mielewczyk, Kamil Kąkol, Kacper Śleszyński, Damian Czaja, Dawid Rojda, Mariusz Cieszyński oraz Marcel Drewa.

Brązowe medale zawisły na szyjach: Franka Piocha, Dawida Piaska, Oskara Weinera, Michała Formeli, Filipa Krauzy, Seweryna Krauzy, Patryka Frankowskiego, Tymoteusza Reglińskiego oraz Bartosza Zająca. Poza strefą medalową na pozycji 5. uplasował się Przemysław Grabowski.

- Turniej Puchar Kaszub był swoistym startem kontrolnym przed Mistrzostwami Polski, które za dwa tygodnie odbędą się również w Kartuzach - komentuje trener Patryk Zaborowski. - Pragnę podkreślić świetny start naszych pań, które wywalczyły aż cztery złote medale. Po raz kolejny błysnął Kamil Mateja, zdobywając tytuł najlepszego zawodnika. Cieszymy się, że praca szkoleniowa i zaangażowanie Adama Kryszewskiego i Nikodema Bigusa przekładają się na jeszcze większe zdobycze medalowe. Przed nami dwa tygodnie ciężkiej pracy, aby móc pokazać się z jak najlepszej strony przed rodzimą publicznością, którą już dziś zapraszamy.