Piłkarska środa - porażka Murkamu, wygrane Cartusii II i Raduni

bc
Mecz Cartusia II Kartuzy - KS Chwaszczyno. Niebawem więcej zdjęć
Mecz Cartusia II Kartuzy - KS Chwaszczyno. Niebawem więcej zdjęć bc
Tylko Radunia Stężyca i Cartusia II Kartuzy zanotowały zwycięstwo w środowej kolejce piłkarskich spotkań IV i V ligi. Murkam przegrał z Pomezanią, Sierakowice z Czarnymi, Amator z Gedanią, a Chwaszczyno z Cartusią.

IV liga

Murkam Przodkowo - Pomezania Malbork 3:5 (2:1)

Trzecią porażkę w czwartym meczu sezonu poniósł Murkam Przodkowo. Szaro - bordowi do przerwy, bo golach Skwiercza z rzutu karnego i F.Barzowskiego prowadzili 2:1. Po zmianie stron i błędzie Dyszkiewicza goście szybko doprowadzili do wyrównania, a w 70 min. wyszli na prowadzenie. W ostatnich dziesięciu minutach Pomezania zdobyła dwa kolejne gole, a bramka Skwiercza już tylko zmniejszyła rozmiary porażki.

Murkam: Dyszkiewicz - Wesołowski, Skwiercz, Wlazło, Frankowski - F.Barzowski, Beyl, Buraczewski (75 Letniowski), Przybyszewski - Pomaski (77 Kozerkiewicz), Młyński (65 Madani).

Klasa okręgowa

Cartusia II Kartuzy - KS Chwaszczyno 1:0 (1:0)

Rezerwy Cartusi znów okazały się lepsze w derbach powiatu. Po zdecydowanym triumfie w Sierakowicach, tym razem skromnie pokonali Chwaszczyno. Mecz był wyrównany, obie ekipy stworzyły wiele sytuacji bramkowych, ale do siatki udało się trafić tylko raz - w 20 min. dokonał tego Jakub Hoffmann. W końcówce przyjezdni byli bardzo bliscy szczęścia, ale między słupkami świetnie spisywał się Woźniak. Wczęśniej, po strzale z rzutu wolnego, wyręczyła go poprzeczka.

Cartusia: Woźniak - Uzarek, Kolka, Krauze (46 Bielecki), Nurek - Synak, Borkowski, Papina (65 Papina), Hufnagel (46 Węsiora)- Banaszak, Hoffmann (89 Baranowski).

Chwaszczyno: Sokołowski - Rutkowski, Stefanik, Sienkiewicz (70 Czuk), Rutkowski - Radoń, Mitura, Jędras, Duda (70 Król), Laskowski - Kupiec (20 Dempc).

Amator Kiełpino - Gedania Gdańsk 0:2 (0:0)

Beniaminek z Kiełpina zagrał najsłabszy mecz w sezonie i poniósł pierwszą porażkę w sezonie. Gospodarze zagrażali bramce rywali tylko w pierwszym kwadransie, potem inicjatywę przejęli goście, którzy w drugiej połowie dwukrotnie pokonali Wróbla. Gedanii nie przeszkodził nawet fakt, że od 60 min. grała w osłabieniu po czerwonej kartce. W końcówce Wróbel obronił rzut karny.

Amator: P.Wróbel – Cieśliński, Lamk (70 Kąkol), Konkol – Miąskowski, Dabkiewicz (80 Stencel), Żabiński, Dampc, Stencel (55 Nikel) – Chrupek (30 Byczkowski), Kitowski.

Czarni Pruszcz Gdański - GKS BS Sierakowice 1:0 (1:0)

Trwa czarna seria Sierakowic. Zespół nie może odnaleźć formy z ubiegłego sezonu i jak dotąd nie zdobył punktu. W meczu z Carnymi żółto - czarni byli zdecydowanie lepsi, w całym meczu mieli wiele stuprocentowych okazji. Tylko w pierwszym kwadransie Formela nie wykorzystał dwóch sytuacji sam na sam z bramkarzem, a gry przy trzeciej próbie posłał piłkę nad golkiperem, z linii wybił ją jeden z obrońców. Czarni pokazali znacznie lepszą skuteczność, zdobyli gola w pierwszej części, a w drugiej przetrwali oblężenie i zwyciężyli.

Zawisza Kwidzyn - Radunia Stężyca 1:6 (0:1)

Stężyca samodzielnym liderem II grupy okręgówki. Po skromnych zwycięstwach w dwóch kolejkach tym razem raduniacy urządzili sobie ostre strzelanie, choć do przerwy prowadzili tylko 1:0. Trzy gole dla gości zdobył Anusik, a po jednym dołożyli Biber, Synak i Kitowski.

Radunia: Ochal - Bruski, (62 Zarach) Maszk, Kitowski, Brzeski - Hinca (62 Cichosz), Hinc (46 Synak), Filipik, Biber (85 Ziegert), Szmytke - Anusik.

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio