Patrycja Lorkowska najszybsza w wyścigach przełajowych w Zwierzynie i Strzelcach Krajeńskich

Kolarze Cartusii Kartuzy na wyścigach przełajowych w Zwierzynie i Strzelcach Krajeńskich ze zbiorów Cartusii Kartuzy
Kolarze Cartusii Kartuzy rywalizowali w miniony weekend w dwóch wyścigach przełajowych - w Zwierzynie i Strzelcach Krajeńskich. W obu pierwsze miejsca i to podwójne zajęła Patrycja Lorkowska. Na podium stawali też Karolina Perekitko i Artur Sowiński.

W dniach 22-23.11.2014r. zawodnicy GKS-u Cartusii Kartuzy uczestniczyli w dwóch wyścigach przełajowych. Pierwszy z nich, zaliczany do kategorii A, odbył się w Zwierzynie niedaleko Strzelców Krajeńskich.

Kartuscy zawodnicy tego dnia spisywali się bardzo dobrze, lecz w wielu przypadkach pech uniemożliwił walkę o wyższe pozycje. Najlepiej zaprezentowała się Patrycja Lorkowska, pewnie wygrywając dwie kategorie - juniorka oraz kobiety open. Karolina Perekitko zajęła 3 miejsce w juniorkach i 5. w kat. open.

W juniorkach młodszych Magdalena Król była 8, a wśród młodzików Maksymilian Grzenkowicz zajął 7 miejsce, a Dąbrowski-Sadło Igor był 8. Największymi pechowcami tego dnia byli Kacper Wiszniewski w juniorach młodszych i Artur Sowiński w juniorach. Oboje jechali w pierwszej trójce, lecz defekty rowerów i zaledwie jeden boks techniczny na rundzie nie pozwoliły walczyć w końcowej rozgrywce o najlepsze miejsca. Ostatecznie obaj zajęli 8 miejsce. Wśród juniorów młodszych startował również Nikodem Grzenkowicz, który uplasował się na 7 pozycji.

Kolejny dzień to już Puchar Polski w Strzelcach Krajeńskich. Swój sukces powtórzyła Patrycja Lorkowska, wygrywając ponownie w dwóch kategoriach wiekowych. Karolina ponownie zajęła 3. miejsce w juniorkach i 5. w kat. open. Dużo lepiej w kat. Junior zaprezentował się Artur Sowiński, od startu pewnie jadąc na drugiej pozycji, na mecie nieznacznie ulegając Tomkowi Rzeszutkowi z Baszty Bytów.

Bardzo widowiskową walkę w kat. junior młodszy  stoczył Kacper Wiszniewski - jadąc bardzo aktywnie zajął miejsce tuż za podium. Nikodem Grzenkowicz wywalczył tego dnia miejsce 10. Młodzik Maksymilian Grzenkowicz ukończył wyścig na 6 miejscu, a w juniorkach młodszych Magda Król zajęła 5 miejsce.