Kolejne medale dla GKS Cartusii Kartuzy, w tym złote, na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Zapasach

Lucyna Puzdrowska
Złoty medal Międzynarodowych Mistrzostw Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym wywalczył Gevorg Sahakyan. Złote krążki zdobyli też młodsi zawodnicy - Aurelia Godzińska i Noe Wolski. Cartusia Kartuzy
Podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski Seniorów w Zapasach w stylu klasycznym, rozegranych w Warszawie, złoty medal zdobył Gevorg Sahakyan. Równie fantastycznie zawalczyli na Mistrzostwach Polski młodsi zawodnicy Cartusii. Złote krążki zdobyli Aurelia Godzińska i Noe Wolski.

Gevorg z kolejnym złotem!

- Kartuski przepis na złoty medal Międzynarodowych Mistrzostw Polski w wersji Kaszubsko-Ormiańskiej wydaje się prosty - piszą działacze Cartusii Kartuzy. - Do zwycięstwa potrzebny jest Gevorg Sahakyan z wagą 67 kg, mata, czterech rywali, którym ten pierwszy serwuje różne wersje odwrotnego pasa, a’ la Eczmiadzin, no i złoto trafia do Kartuz!

Jak dodają, wszystkie walki zostały poprowadzone bardzo dobrze, w dobrym tempie i pięknym, perfekcyjnym stylu. Żaden z konkurentów nie przetrwał pierwszej rundy.

Młodzież z Kartuz, debiutująca w seniorskiej imprezie, zameldowała się na dalszych pozycjach. Paweł Janzen (130 kg) był 8., Olivier Dobka (60 kg) zajął 5. miejsce. W narożniku czuwał trener Cartusii Kartuzy - Bartłomiej Pryczkowski.

Dwa zapaśnicze Puchary Polski dla GKS Cartusia Kartuzy

To nie koniec dobrych wieści. Kilka dni wcześniej Aurelia Godzińska zdobyła złoto w Sielcach, a Noe Wolski w Warszawie. Tym samym zwyciężyli w pierwszej edycji tegorocznych Pucharów Polski kadetek i kadetów.

Aurelia Godzińska w Sielcach odniosła cztery zwycięstwa i zajęła pierwsze miejsce w kat. 65 kg. Druga reprezentantka Cartusii - Agnieszka Stankowska (53 kg), uplasowała się na 9. pozycji.

W Warszawie kartuska trójka walczyła w najsilniej obsadzonej w tym turnieju kategorii wagowej 71 kg. Puchar zdobył Noe Wolski. Odnosząc cztery zwycięstwa udowodnił, że na tych zawodach był nie do pokonania.

Bardzo dobre trzecie miejsce na podium wywalczył w pięknym stylu Szymon Treder. Trzeci z kartuzian - Michał Drywa, z dwoma zwycięstwami zakończył rywalizację na 20. miejscu.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!