Narciarze Cartusii Kartuzy na 39 Biegu Piastów w Jakuszycach

Kolarze Cartusii Kartuzy w 39 Biegu Piastów
Kolarze Cartusii Kartuzy w 39 Biegu Piastów ze zbiorów klubu
Jak co roku zawodników sekcji narciarskiej Cartusii Kartuzy nie zabrakło w Biegu Piastów w Jakuszycach, największym tego typu wydarzeniu w Polsce. W najważniejszych biegach wysokie pozycje zajmował Rafał Korycińśki, a w swoich kategoriach wiekowych lokatami medalowymi poszczycić się mogą Jan Dudziński, Hanna Niklas i Anna Klasa.

Tegoroczny Bieg Piastów-Festiwal Narciarstwa Biegowego trwał od 21 lutego do 1 marca. Pogoda w Jakuszycach dopisała i na 60 km tras panowały świetne warunki do uprawiania narciarstwa biegowego.

Na Polanie Jakuszyckiej ciągu 9 dni odbyło się 16 biegów od przedszkolaków, poprzez amatorów do zawodowców. Brało w nich udział ok. 6 tysięcy narciarzy z 27 krajów.

Najważniejszy był zaliczany do FIS Marathon Cup bieg na dystansie 50km w stylu klasycznym. Uńczyło go 1344 narciarzy, a zwycięzcą został Petr Novak. Nasz zawodnik Rafał Koryciński był 76, a w klasyfikacji Mistrzostw Polski Seniorów zajął miejsce w drugiej dziesiątce.

W biegu na dystansie 15km w stylu klasycznym, który ukończyło 1167 narciarzy, nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:

Rafał Koryciński (Cartusia) - 13 miejsce,
Marcin Okroj (Cartusia) - 38 miejsce,
Janek Dudziński (Cartusia) - 73 miejsce, 3 w kat. wiekowej chłopców
Mateusz Brylowski (Cartusia) - 74 miejsce, 4 w kat. wiekowej chłopców
Hania Niklas (Cartusia) - 186 miejsce, 2 w kat. wiekowej dziewcząt
Ania Klasa (Cartusia) - 212 miejsce, 3 w kat. wiekowej dziewcząt

W biegu na dystansie 25km w stylu klasycznym, który ukończyło 1213 narciarzy, biegacz z Sierakowic Piotr Rzeszutek zajął 148 miejsce. W biegu głównym na dystansie 30 km w stylu dowolnym, który ukończyło 394 biegaczy, nasi zawodnicy zajęli następujące lokaty: