Młodzi pływacy Cartusii zdobyli 14 medali na zawodach w Lęborku

Maciej Krajewski
nadesłane/Cartusia Kartuzy
Po raz kolejny młodzi pływacy Cartusii Kartuzy pokazali doskonałą formę w ogólnopolskich zmaganiach. Z 14 medalami na koncie i dwoma tytułami najlepszych zawodników reprezentanci stolicy Kaszub uplasowali się na 2. miejscu wśród 22 klubów z całego kraju.

W sobotę 7 marca w Lęborku odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie. Do rywalizacji stanęli przedstawiciele 22 klubów z całego kraju, w tym też podopieczni Arkadiusza Zalewskiego z Cartusii Kartuzy.

Bardzo dobre wyniki na zawodach odnotowały Michalina Grzech i Paulina Burdon, które wśród młodzików rocznika 2007 zajęły pierwsze miejsca odpowiednio na 100 m stylem grzbietowym (Paulina była tutaj druga) i 100 m stylem motylkowym. Dodatkowo, zdobywając jeszcze srebro na 100 m stylem zmiennym, Michalina Grzech została również najlepszą zawodniczką w swojej kategorii wiekowej.

Tym samym tytułem wśród młodzików rocznika 2008 pochwalić się może z kolei Natalia Formela, która zajęła pierwsze miejsce na 100 m stylem klasycznym i była druga na 100 m stylem zmiennym. Łącznie z Lęborka kartuscy młodzicy przywieźli 14 medali, w tym 6 złotych i 6 srebrnych. Bilans ten, w połączeniu z wcześniej startującymi pływakami w kategorii dzieci, zapewnił Cartusii 2. miejsce w klasyfikacji medalowej zawodów.

Wyniki medalistów Cartusii:

Młodzicy 2007:
Michalina Grzech - 1. miejsce na 100 m grzbietowym, 2. miejsce na 100 m zmiennym
Paulina Burdon - 1. miejsce na 100 m motylkowym, 2. miejsce na 100 m grzbietowym
Amelia Skorowska - 1. miejsce na 100 m klasycznym, 10. miejsce na 100 m zmiennym
Oskar Sikora - 2. miejsce na 100 m grzbietowym, 2. miejsce na 100 m motylkowym
Zofia Turowska - 3. miejsce na 100 m klasycznym
Aleksander Trybull - 3. miejsce na 100 m grzbietowym, 10. miejsce na 100 m klasycznym

Młodzicy 2008:
Natalia Formela - 1. miejsce na 100 m klasycznym, 2. miejsce na 100 m zmiennym
Maja Grzech - 1. miejsce na 100 m dowolnym, 2. miejsce na 100 m grzbietowym
Konrad Treder - 1. miejsce na 100 m grzbietowym, 4. miejsce na 100 m klasycznym
Wiktor Hilbrycht - 5. miejsce na 100 m motylkowym, 8. miejsce na 100 m klasycznym