Bartosz Cirocki
UKS Trops Kartuzy - zespół młodziczek starszych
UKS Trops Kartuzy - zespół młodziczek starszych ze zbiorów klubu
Rozpoczął się nowy sezon dla koszykarek UKS-u Trops Kartuzy. Jako pierwsze ligowe zmagania wznowiły młodziczki starsze, które zagrały na wyjeździe z faworyzowanym UKS-em Siódemką Sopot.

Początek spotkania inauguracyjnego spotkania był nerwowy z obu stron. Szybciej właściwy rytm gry odnalazły się sopocianki i to one długo nadawały ton rywalizacji.

Pierwszą kwartę kartuzianki przegrały 6:8, drugą 5:17 i po pierwszej połowie rywalki były lepsze o 14 punktów. W przerwie wzięły się w garść i rozpoczęły odrabianie strat. Trzecią kwartę wygrały minimalnie 12:11, a w ostatniej partii dały wielki popis zwyciężając 22:8 i triumfując w całym spotkaniu 45:44.

Zespół wystąpił w składzie : Wesserling Weronika, Philip Aleksandra, Kaczmarska Wiktoria, Potraca Kinga, Adamczyk Anna, Kostuch Kamila, Mierska Wiktoria, Kostuch Klaudia, Ustowska Aleksandra, Litwic Aneta, Hildebrandt Agata, Rybakowska Roksana, Okoń Agnieszka.

- Zwycięstwo wyszarpane w ostatniej części meczu bardzo cieszy, potwierdziła, że dziewczyny są zdolne i z charakterem, ale pokazała zespołowi nad czym musi popracować - ocenia Arkadiusz Blok, trener Tropsa. - Drużyna złożona jest z koszykarek roczników 2000 i 2001 trenujących w klasach sportowych i realizujących "Program usportowienia dzieci i młodzieży poprzez koszykówkę w gminie Kartuzy".

W najbliższą sobotę sezon zainauguruje zespół Tropsa występujący Pomorskiej Ligi Młodziczek Młodszych zainauguruje. O godz. 15.30 podejmie z OKS-em Ósemką Wejherowo.