Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kartuska policja podsumowała rok 2023. Jest bezpieczniej

Maciej Krajewski
Maciej Krajewski
Komendant omówił też wyzwania, czekające mundurowych w 2024 r.
Komendant omówił też wyzwania, czekające mundurowych w 2024 r. archiwum NM
Kierownictwo kartuskiej komendy policji podsumowało 2023 rok. Względem wcześniejszych lat spadła m.in. liczba kradzieży, a także kolizji i wypadków drogowych. Jako powód poprawy mundurowi wskazują na różne działania profilaktyczne.

We wtorek 20 lutego w auli Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach odbyła się odprawa roczna kadry kierowniczej, podsumowująca 2023 r. Spotkanie poprowadził mł. insp. Tomasz Juński, komendant powiatowy policji w Kartuzach. Poza kierownictwem kartuskiego garnizonu w rozmowach uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych.

Podczas odprawy komendant Juński podsumował wyniki pracy policjantów w 2023 roku. Przedstawił tu m.in. osiągnięcia pionów prewencji, kryminalnego i logistyki, dziękując za zaangażowanie oraz codzienną służbę na rzecz bezpieczeństwa zarówno policjantom, jak i pracownikom cywilnym.

ZOBACZ TEŻ:
Za nami noworoczne spotkanie pracodawców w Kartuzach. Mówili o problemach i wyzwaniach

Mniej wypadków i kradzieży w Kartuskiem

Istotną częścią spotkania było również porównanie statystyk minionego roku z tymi z lat wcześniejszych. A te są dość optymistyczne - na terenie powiatu kartuskiego w 2023 r. odnotowano ogólny spadek wszczętych postępowań względem danych z 2022r. Jednocześnie zwiększyła się wykrywalność spraw.

Spadła i liczba kradzieży. Bezpieczniej zdaje się być także na drogach - jak pisze Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach zmniejszyła się bowiem liczba kolizji oraz wypadków drogowych.

- Komendant podczas odprawy wskazał, że ważnym czynnikiem, mającym wpływ na poprawę bezpieczeństwa na terenie powiatu, mają działania prewencyjne i profilaktyczne - opowiada sierż. Aldona Naczk, oficer prasowa KPP w Kartuzach. - Funkcjonariusze z wydziałów prewencji i ruchu drogowego przez cały rok prowadzili szereg działań, zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na drogach i w miejscu zamieszkania. Spotkania z dziećmi, młodzieżą, seniorami, a także debaty społeczne z mieszkańcami to stałe elementy pracy policjantów, które będą realizowane również w 2024 roku.

Podczas narady komendant Juński omówił również zadania, stojące przed funkcjonariuszami w 2024 roku.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto