GKS Żukowo - Cartusia Kartuzy 33:20 (16:10) w derbach powiatu w II lidze piłki ręcznej

GKS Żukowo - Cartusia Kartuzy 33:20 w meczu II ligi piłki ręcznej
GKS Żukowo - Cartusia Kartuzy 33:20 w meczu II ligi piłki ręcznej B. Cirocki
W pierwszych derbach powiatu kartuskiego w II lidze piłki ręcznej mężczyzn GKS Żukowo pokonał Cartusię Kartuzy 33:20. Już do przerwy gospodarze prowadzili sześcioma bramkami, a po zmianie stron powiększyli przewagę.

Pierwsze derby powiatu szczypiornistów na szczeblu II ligi nie przyniosły oczekiwanych emocji. Bardziej doświadczona i dobrze dysponowana tego dnia ekipa z Żukowa rozbiła bowiem beniaminka z Kartuz, który nawet na chwilę nie był w stanie zagrozić rywalom.

Spotkanie dla gospodarzy ułożyło się świetnie, bo po 4 minutach prowadzili 4:0 i ta zaliczka pozwoliła im kontrolować to, co dzieje się na boisku. Zespół Jarosława Frankowskiego ocknął się co prawda dzięki Kamilowi Konkelowi, który rzucił trzy bramki, ale wówczas rywale mieli na koncie już dwa oczka więcej. Taka różnica utrzymywała się przez wiele minut do stanu 9:7, lecz potem miejscowi coraz bardziej "odjeżdżali" przeciwnikom i w przerwie na tablicy wyników widniał rezultat 16:10.

Tym, którzy liczyli jeszcze na kartuzian, wiarę odebrał początek drugiej odsłony, kiedy to piłkarze Leszka Biernackiego zdobyli trzy bramki z rzędu i stało się pewne, że tak dużej przewagi już nie roztrwonią. Co więcej, systematycznie powiększali różnicę - mimo trzech dwuminutowych kar na początku drugiej części.

Ostatecznie GKS triumfował 33:20 i awansował na piąte miejsce w tabeli. Cartusia jest ósma.

GKS Żukowo - GKS Cartusia Kartuzy 33:20 (16:10)

Żukowo: Kaczmarek, Muńko - Jurkiewicz 7, Steeke 7, Marciniak 5, Neumann 4, Wiczkowski 3, Cirocki 2, Niewiadomski 2, Dzierżawski 1, Babieracki 1, Wieczorkowski 1, Hara, Korbus, Jankowski, Młynarek.

Cartusia: K. Szlas, Zieliński - Konkel 7, Załuski 3, Wikariusz 2, P. Szlas 1, Kamer 1, Jereczek 1, Tomaszewski 1, Kostuch, Płotka, Puzdrowski, Gończ, Hirsz.