Cartusia uległa Jagiellonii 1:4

bc
bc
W pierwszym, a zarazem najbardziej spektakularnym meczu sparingowym zimowego okresu przygotowawczego Cartusia 1923 Kartuzy przegrała z Jagiellonią Białystok 1:4 (0:3). Podopieczni Tomasza Hajty i Dariusza Dźwigały zagrali w składzie dalekim od najsilniejszego, ale mimo to kartuzianie otrzymali cenna lekcję od klasowego rywala.

W pierwszej połowie spotkania zdecydowaną przewagę miała drużyna T-Mobile Ekstraklasy - po golach Jana Pawłowskiego, Marko Ćetkovica i Ermina Seratlicia prowadziła 3:0.

W drugiej części gra się wyrównała. W 67 min. po rzucie wolnym do siatki rywali trafił Arkadiusz Kordyl. Wynik meczu na 5 minut przed końcem ustalił Seratlić.

Lepiej w sprawdzianie z Jagą zaprezentował się Gryf Wejherowo. Rywal Cartusii z trzecioligowych boisk zremisował 1:1 po golach Tomasza Frankowskiego i Tomasza Wickiego.