Złote piłkarki ze Stężycy

bc
nadesłane
Dziewczęta z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy wygrały wojewódzki finał turnieju Coca Cola Cup. Na podium stanęły także gimnazjalistki z Debrzna i Luzina.

Rozgrywki dla dziewcząt roczników 1995 i młodszych cieszyły się na Pomorzu ogromnym zainteresowaniem, gdyż zgłosiły się do nich 62 zespoły. Do turnieju wojewódzkiego, który rozegrano w Gdańsku, awansowało sześć najlepszych zespołów wyłonionych w drodze dwuetapowych eliminacji.

W finale Stężyca pokonała 2:1 Debrzno, takim samym wynikiem na korzyść dziewcząt z Luzina zakończył się ich pojedynek o trzecie miejsce z Jezierzycami. Kapitan stężyckiego zespołu Wiktoria Mach została najlepszą bramkarką turnieju, zaś tytuł najskuteczniejszej zawodniczki zdobyła Angelika Sekta z Debrzna.

- To duży sukces dla dziewczyn z tak małej gminy jak Stężyca - przyznaje trenerka Sabina Jagiełło. - Zawodniczki trenują ze sobą od pięciu lat, co roku udawało nam się awansować do wojewódzkich finałów turniejów, ale po raz pierwszy je wygrałyśmy.

Poza Wiktorią Mach w stężyckim zespole zagrały: Alicja Kulwikowska, Paulina Gańska, Malwina Hinca, Weronika Szalewska, Monika Klinkosz, Kinga Sikorska, Weronika Cichosz, Paulina Brank i Justyna Kobiela.

Mistrzynie Pomorza mają szansę jechać na ogólnopolski finał i walczyć o miano najlepszych w Polsce oraz nagrodę główną - tygodniowy obóz szkoleniowy w Doniecku. Muszą wygrać półfinałowy dwumecz z Barczewem, najlepszym zespołem województwa warmińsko - mazurskiego. Pierwsze starcie już we wtorek w Stężycy, w środę rewanż.

Pomorski finał turnieju Coca Coli mają też za sobą chłopcy. Najlepsi byli gracze Gimnazjum nr 29 w Gdańsku, którzy w meczu o złoto rozgromili 7:1 Brusy. W małym finale Gimnazjum nr 3 w Wejherowie pokonało lęborską "dwójkę" 6:0.