Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu. Trzy złota Jakuba Skierki i dwa finały Julii Cyman

Trops Kartuzy na Zimowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu
Trops Kartuzy na Zimowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu ze zbiorów klubu
Świetnie płynęli najlepsi Tropsa Kartuzy podczas Zimowych Mistrzostw Polski w Pływaniu. Jakub Skierka zdobył trzy złota i przy okazji ustanowił najlepszy wynik w Europie. Dobre rezultaty osiągnęła też Julia Cyman.

W kilku polskich pływalniach przez ostatnie dwa tygodnie trwały Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Pływaniu dla różnych kategorii wiekowych. 14-latkowie ścigali się w Olsztynie (wśród nich kartuzianie Maksymilian Socha i Ziemowit Adamczak), 15-latkowie w Gliwicach (Julia Cyman), a 16-latkowie w Gorzowie Wielkopolskim (Jakub Skierka, Kaja Zalewska). Najlepiej spisali się kartuscy reprezentanci Polski.

Kolejne duże sukcesy zanotował Jakub Skierka. Wyraźnie zwyciężył w swoich konkurencjach grzbietowych na dystansach 50, 100 i 200 m zdobywając 3 złote medale 16-latków. W swojej koronnej konkurencji 200 m przepłynął w czasie 1:59,40, co jest nowym rekordem Europy w tej kategorii wiekowej.

Powody do zadowolenia ma także Julia Cyman. W finale na 50 m grzbietowym zajęła czwarte miejsce, brązowy medal przegrywając o 0,26 sek. Awansowała też do kolejnego finału, w którym zajęła 8 miejsce.

- Gratulujemy wszystkim zawodnikom startującym na mistrzostwach i życzymy również pozostałym startującym nie tylko życiowych wyników, ale i medali na przyszłość w Letnich Mistrzostwach Polski - podsumowuje trener Tropsa Arkadiusz Zalewski.