Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu drawskiego w okręgach nr 1, 2, 3
PKW opublikowała oficjalne wyniki głosowania do rady powiatu drawskiego w okręgach nr 1, 2, 3. Jak głosowano w Twoim regionie? Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje.
Wyniki wyborów do rady powiatu drawskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GRZYMAŁA Jan Stanisław: pozycja 1 : 3,19% (1 098 głosów)
- NAGÓRSKA Barbara: pozycja 2 : 3,19% (1 098 głosów)
- PIOTROWSKI Władysław: pozycja 3 : 3,19% (1 098 głosów)
- GAWLIK Jolanta: pozycja 4 : 3,19% (1 098 głosów)
- GĘSICKA Renata: pozycja 5 : 3,19% (1 098 głosów)
- WROTNIAK Eugeniusz Stanisław: pozycja 6 : 3,19% (1 098 głosów)
- OLEJNICZAK Michał: pozycja 7 : 3,19% (1 098 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- ŁUCZYŃSKA Aleksandra Amalia: pozycja 1 : 1,87% (642 głosów)
- KUBABSKI Jan Józef: pozycja 2 : 1,87% (642 głosów)
- MASIUKIEWICZ Krystyna: pozycja 3 : 1,87% (642 głosów)
- ZJAWIONY Łukasz: pozycja 4 : 1,87% (642 głosów)
- RUTOWICZ Marian Jerzy: pozycja 5 : 1,87% (642 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- POLAK Genowefa: pozycja 1 : 4,3% (1 477 głosów)
- SZEWCZYK Jan: pozycja 2 : 4,3% (1 477 głosów)
- KRĘŻEL Marcin: pozycja 3 : 4,3% (1 477 głosów)
- UŁAŚ Janina Katarzyna: pozycja 4 : 4,3% (1 477 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY”:
- KOZAK Edyta: pozycja 1 : 0,4% (136 głosów)
- GRODZIŃSKA Monika: pozycja 2 : 0,4% (136 głosów)
- BONIECKI Zbigniew Marian: pozycja 3 : 0,4% (136 głosów)
- BAŁDYGA Monika: pozycja 4 : 0,4% (136 głosów)
- KOTOWICZ Wioleta Renata: pozycja 5 : 0,4% (136 głosów)
- WIŚNIEWSKI Bolesław Cezary: pozycja 6 : 0,4% (136 głosów)
- BONIECKI Henryk Feliks: pozycja 7 : 0,4% (136 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRA DROGA 2050:
- SŁOMKA Maciej: pozycja 1 : 2,23% (766 głosów)
- TYLMAN Piotr Stefan: pozycja 2 : 2,23% (766 głosów)
- RYBCZYŃSKA-MRÓZ Krystyna: pozycja 3 : 2,23% (766 głosów)
- SZATROWSKA Magdalena Zofia: pozycja 4 : 2,23% (766 głosów)
- CZEREŚNIAK Iwona: pozycja 5 : 2,23% (766 głosów)
- LISIEWICZ Kacper Józef: pozycja 6 : 2,23% (766 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POJEZIERZE DRAWSKIE:
- DUDOR Zbigniew Józef: pozycja 1 : 2,16% (743 głosów)
- NIEMYT Emilia Kazimiera: pozycja 2 : 2,16% (743 głosów)
- SENDROWICZ Jarosław: pozycja 3 : 2,16% (743 głosów)
- KRUK Ewa: pozycja 4 : 2,16% (743 głosów)
- TYNNY Emil: pozycja 5 : 2,16% (743 głosów)
- WOJTASZYK Paweł: pozycja 6 : 2,16% (743 głosów)
- MIŚ Ewa: pozycja 7 : 2,16% (743 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW - MOŻNA LEPIEJ 2024:
- KUCZYŃSKI Stanisław: pozycja 1 : 2,84% (975 głosów)
- MINKIEWICZ Anna Renata: pozycja 2 : 2,84% (975 głosów)
- RUMIŃSKA Ewelina: pozycja 3 : 2,84% (975 głosów)
- BOŁDYSZ Joanna Katarzyna: pozycja 4 : 2,84% (975 głosów)
- PATRZYŃSKI Robert: pozycja 5 : 2,84% (975 głosów)
- BRONISZEWSKI Bronisław: pozycja 6 : 2,84% (975 głosów)
- KASPRZYCA Grzegorz Emil: pozycja 7 : 2,84% (975 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu drawskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CHOJNACKI Michał: pozycja 1 : 1,95% (1 362 głosów)
- WIŚNIEWSKI Krzysztof: pozycja 2 : 1,95% (1 362 głosów)
- RYNKIEWICZ Tomasz: pozycja 3 : 1,95% (1 362 głosów)
- KULEC-KACZMARSKA Izabela Maria: pozycja 4 : 1,95% (1 362 głosów)
- REMBISZ Katarzyna: pozycja 5 : 1,95% (1 362 głosów)
- MINDA Agnieszka Monika: pozycja 6 : 1,95% (1 362 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- CYBULA Stanisław: pozycja 1 : 2,01% (1 409 głosów)
- BŁĄDEK Grażyna: pozycja 2 : 2,01% (1 409 głosów)
- KAWCZAK Jadwiga: pozycja 3 : 2,01% (1 409 głosów)
- BOGUSZ Przemysław Ryszard: pozycja 4 : 2,01% (1 409 głosów)
- STRZELECKI Krzysztof: pozycja 5 : 2,01% (1 409 głosów)
- BOLEWICZ Urszula: pozycja 6 : 2,01% (1 409 głosów)
- SZYMCZAK Beata Maria: pozycja 7 : 2,01% (1 409 głosów)
- ROSA Elżbieta Bronisława: pozycja 8 : 2,01% (1 409 głosów)
- DOMKA Ryszard Henryk: pozycja 9 : 2,01% (1 409 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PŁAŻALSKI Piotr Michał: pozycja 1 : 2,26% (1 584 głosów)
- ADAMCZYK Ireneusz Stanisław: pozycja 2 : 2,26% (1 584 głosów)
- GAWORZEWSKA Monika: pozycja 3 : 2,26% (1 584 głosów)
- KOMAR Czesław: pozycja 4 : 2,26% (1 584 głosów)
- WOJTÓW-VON WALTHER Halina: pozycja 5 : 2,26% (1 584 głosów)
- MELNYCZOK Mirosław Tomasz: pozycja 6 : 2,26% (1 584 głosów)
- PŁAZA Wiesław Jan: pozycja 7 : 2,26% (1 584 głosów)
- ZBYTEK Violetta Maria: pozycja 8 : 2,26% (1 584 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY”:
- NAGÓRSKI Mariusz: pozycja 1 : 0,54% (375 głosów)
- KURSA Róża Anna: pozycja 2 : 0,54% (375 głosów)
- ZAWADZKI Józef: pozycja 3 : 0,54% (375 głosów)
- JARZYŃSKA Urszula: pozycja 4 : 0,54% (375 głosów)
- PIERZGALSKA Beata Jolanta: pozycja 5 : 0,54% (375 głosów)
- KOBYŁT Katarzyna: pozycja 6 : 0,54% (375 głosów)
- KAŃCZUGOWSKI Marcin: pozycja 7 : 0,54% (375 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRA DROGA 2050:
- BUKOWSKI Tomasz Franciszek: pozycja 1 : 1,01% (706 głosów)
- BEDNAREK Krzysztof Wojciech: pozycja 2 : 1,01% (706 głosów)
- HNATKOWSKI Marcin Kazimierz: pozycja 3 : 1,01% (706 głosów)
- SKÓRKA Robert Jacek: pozycja 4 : 1,01% (706 głosów)
- CICHOŃSKI Michał Jan: pozycja 5 : 1,01% (706 głosów)
- MINKIEWICZ Wiesława Maria: pozycja 6 : 1,01% (706 głosów)
- MIELEC Anna Iwona: pozycja 7 : 1,01% (706 głosów)
- MALINOWSKA Anna Halina: pozycja 8 : 1,01% (706 głosów)
- JEDYNOWICZ Zuzanna Natalia: pozycja 9 : 1,01% (706 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POJEZIERZE DRAWSKIE:
- KORCZYŃSKI Karol Adam: pozycja 1 : 2,82% (1 970 głosów)
- CHOŁUJ Zbigniew: pozycja 2 : 2,82% (1 970 głosów)
- SKRZYPCZAK Piotr Jerzy: pozycja 3 : 2,82% (1 970 głosów)
- SAMEK Halina: pozycja 4 : 2,82% (1 970 głosów)
- MATUSIAK Piotr Wiesław: pozycja 5 : 2,82% (1 970 głosów)
- CIESIÓŁKA Agnieszka Janina: pozycja 6 : 2,82% (1 970 głosów)
- ANDRAŁOJĆ Henryk Grzegorz: pozycja 7 : 2,82% (1 970 głosów)
- KOWALSKA-BATOR Emilia: pozycja 8 : 2,82% (1 970 głosów)
- MICEWSKA Jadwiga: pozycja 9 : 2,82% (1 970 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SŁUŻY LUDZIOM - TRZECIA DROGA:
- BUDZYŃSKI Tomasz Jan: pozycja 1 : 1,49% (1 040 głosów)
- MULARCZYK Adam: pozycja 2 : 1,49% (1 040 głosów)
- PIETRZYK Anna: pozycja 3 : 1,49% (1 040 głosów)
- HNATEWICZ Wiesława Barbara: pozycja 4 : 1,49% (1 040 głosów)
- GRZYWAŃSKI Piotr Julian: pozycja 5 : 1,49% (1 040 głosów)
- METYNOWSKA-DOBOSZ Karolina: pozycja 6 : 1,49% (1 040 głosów)
- PIWOWARSKA Magdalena Anna: pozycja 7 : 1,49% (1 040 głosów)
- MOTYL Elżbieta Ewa: pozycja 8 : 1,49% (1 040 głosów)
- WIŚNIEWSKI Piotr: pozycja 9 : 1,49% (1 040 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZENEK:
- CENTKOWSKI Zenon Antoni: pozycja 1 : 0,17% (122 głosów)
- JÓZIAK-KRAWCZYK Magdalena: pozycja 2 : 0,17% (122 głosów)
- TUZIAK Jolanta: pozycja 3 : 0,17% (122 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu drawskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GŁOWACKA Barbara: pozycja 1 : 3,47% (1 208 głosów)
- BOROŃ Zbigniew: pozycja 2 : 3,47% (1 208 głosów)
- JACHURA Danuta Krystyna: pozycja 3 : 3,47% (1 208 głosów)
- GĄSOWSKI Piotr Artur: pozycja 4 : 3,47% (1 208 głosów)
- GAWRYŁOW Eugeniusz Józef: pozycja 5 : 3,47% (1 208 głosów)
- ZACHAR Anna: pozycja 6 : 3,47% (1 208 głosów)
- PIERÓG Mieczysław: pozycja 7 : 3,47% (1 208 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- PENTELSKI Roman Stanisław: pozycja 1 : 0,61% (213 głosów)
- MŁYNARCZYK-DĄZBŁAŻ Anna: pozycja 2 : 0,61% (213 głosów)
- MYSZKOWSKA Regina Rozalia: pozycja 3 : 0,61% (213 głosów)
- KWIATKOWSKI Kazimierz Ignacy: pozycja 4 : 0,61% (213 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KOZŁOWSKI Jacek Jerzy: pozycja 1 : 4,64% (1 615 głosów)
- BUCZEK Grażyna Bogusława: pozycja 2 : 4,64% (1 615 głosów)
- PIWOWARCZYK Magdalena Agnieszka: pozycja 3 : 4,64% (1 615 głosów)
- JABŁOŃSKI Paweł: pozycja 4 : 4,64% (1 615 głosów)
- KUBICKI Tomasz: pozycja 5 : 4,64% (1 615 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRA DROGA 2050:
- MAKUCHOWSKA Anna: pozycja 1 : 1,3% (451 głosów)
- PAWŁOWSKI Tomasz Andrzej: pozycja 2 : 1,3% (451 głosów)
- KOPEK Katarzyna Janina: pozycja 3 : 1,3% (451 głosów)
- SAWICKI Jan Zdzisław: pozycja 4 : 1,3% (451 głosów)
- ROSOŁOWSKA Joanna Małgorzata: pozycja 5 : 1,3% (451 głosów)
- GIERA Joanna: pozycja 6 : 1,3% (451 głosów)
- ŚLĄCZKA Michał Jan: pozycja 7 : 1,3% (451 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POJEZIERZE DRAWSKIE:
- WŁODARCZYK Waldemar Krzysztof: pozycja 1 : 5,85% (2 037 głosów)
- RUDZIŃSKI Kordian Grzegorz: pozycja 2 : 5,85% (2 037 głosów)
- PTAK Urszula Henryka: pozycja 3 : 5,85% (2 037 głosów)
- SZYMAŃSKI Paweł: pozycja 4 : 5,85% (2 037 głosów)
- SZRETA Henryk: pozycja 5 : 5,85% (2 037 głosów)
- PIÓRKOWSKA Grażyna: pozycja 6 : 5,85% (2 037 głosów)
- KARASIEWICZ Mariola: pozycja 7 : 5,85% (2 037 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wyłania się radnych powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że zbiera się wyniki uzyskane przez komitety, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyska pierwszy najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
Udział w podziale głosów biorą tylko te komitety, które uzyskały powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?