Wiktor Nawrocki w finale mistrzostw Polski w tenisie stołowym

nadesłane
Wiktor Nawrocki, zawodnik UKS-u Lis Sierakowice i uczeń tamtejszego gimnazjum zajął drugie miejsce w półfinałach ogólopolskiego turnieju juniorów w tenisie stołowym i wywalczył kwalifikację do mistrzostw Polski.

Ogólnopolski półfinał odbył się w Luboniu koło Poznania, który był jednocześnie bezpośrednią kwalifikacją do mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. W zawodach juniorów wystąpiło 8 zawodników z województw zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego - po dwóch najlepszych z eliminacji wojewódzkich. Wśród nich był reprezentant powiatu kartuskiego Wiktor Nawrocki.

W pierwszej rundzie trafił na Andrzeja Juszczaka z Polonii Śmigiel, rozstawionego z numerem 3 w zawodach .Po zaciętym pojedynku sierakowiczanin zwyciężył 3:1.W drugiej rudzie trafił na turniejową dwójkę - Sebastiana Jemilianowicza, zawodnika LUKS TOP Wierzbięcin, jednego z faworytów do zwycięstwa w całych zawodach. Wiktor z tym zawodnikiem dotychczas grał trzykrotnie i trzykrotnie musiał uznać wyższość rywala. Tym razem dokładna, rotacyjna i wszechstronna gra Wiktora przyniosła skutek w postaci zwycięstwa po zaciętym i wyrównanym pojedynku 3:2.

W finale nasz zawodnik uległ Maruszakowi z Torunia 1:3.Po porażce w finale Wiktor ,że awansować na Mistrzostwa Polki Wiktor musiał wygrać pojedynek o 2 miejsce. W meczu tym zmierzył się z Leśniewskim z województwa zachodniopomorskiego. Do tego spotkania przystąpił bardzo skoncentrowany i zwyciężył 3:1.

Ostatecznie pingpongista z Sierakowic zajął drugie miejsce i zakwalifikował się do finału mistrzostw Polski, który odbędzie się 9 - 12 maja w Krakowie.

- To niewątpliwie do duży sukces Wiktora Nawrockiego, który w zasadzie w żadnym meczu nie był faworytem do zwycięstwa - podkreśla Paweł Michna, trener Lisa. - Wiktor zaprezentował znakomitą dyspozycję, nie przestraszył się rywali sklasyfikowanych wyżej od siebie w rankingu ogólnopolskim.

Info: Paweł Michna