Wieżyca 2011 Stężyca - SMS Sosnowiec 3:1. Zwycięstwo na koniec sezonu zasadniczego I ligi siatkówki

bc
Wieżyca 2011 Stężyca - SMS Sosnowiec. Wkrótce więcej zdjęć.
Wieżyca 2011 Stężyca - SMS Sosnowiec. Wkrótce więcej zdjęć. bc
Wieżyca 2011 Stężyca wygrała z SMS-em Sosnowiec 3:1 (25:15, 25:14, 23:25, 25:18) w ostatnim meczu sezonu zasadniczego I ligi siatkówki kobiet. W nadziei na play - off kibicom pozostaje trzymać kciuki za Murowaną Goślinę.

Zwycięstwo nad młodziutkimi zawodniczkami ze szkoły mistrzostwa sportowego zajmującego przedostatnie miejsce w tabeli było do przewidzenia, choć w pewnym momencie było już gorąco.

Stężyczanki co prawda łatwo wygrały pierwsze dwa sety, ale potem ewidentnie się zdekoncentrowały. Przyjezdne, dla których był to ostatni ligowy mecz w całym sezonie, postawiły się w trzeciej partii. Do remisu po 19 trwała wymiana punkt za punkt, ale potem SMS odskoczył na trzy oczka. Choć gospodynie doprowadziły jeszcze do stanu 23:23, lecz dwie ostatnie piłki należały do przyjezdnych.

Sosnowiczanki nabrały wiatru w żagle i dobrą grę kontynuowały w czwartym secie - prowadziły nawet 13:9. Głównie dzięki dobrej postawie Łysiak zespół ze Stężycy odrobił straty i wyszedł na prowadzenie, a potem przy zagrywce Kasprów wyrobił sobie wyraźną przewagę i zwyciężył do 18.

Stężyczanki zrobiły to, co w ich mocy, aby zachować szanse na grę w play - off. Zrównały się punktami z ósmym w tabeli zespołem Budowlanych Toruń, który jednak ma do rozegrania jeszcze jeden mecz. Jeśli w niedzielę w Toruniu przegra 0:3 z Murowaną Gośliną, to Wieżyca zagra o mistrzostwo i będzie miała pewne utrzymanie.

Jeśli torunianki zdobędą choć punkt, ekipa z Kaszub zagra o utrzymanie. Jak będą przebiegały play - outy przeczytasz tutaj.

Wieżyca 2011 Stężyca - SMS PZPS Sosnowiec 3:1 (25:15, 25:14, 23:25, 25:18)

Wieżyca: Ryznar, Kasprów, Hohn, Wójcik, Theis, Wilczyńska, Jagodzińska - libero oraz Łysiak, Kurdziuk, Jasińska, Reszka.